نگاه پرورشی  و اعتقادی در برنامه های اوقات فراغت جوانان لحاظ شود

قصرشیرین- ایرنا- معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: نگاه پرورشی و اعتقادی باید در برنامه های غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان لحاظ شود.

به گزارش خبرنگار ایرنا، حشمت الله رضایی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: جوانان به عنوان پتانسیل های بزرگ کشور و آینده سازان جامعه نیازمند توجه جدی مسئولان هستند و ما وظیفه داریم با برنامه ریزی مدون و استفاده از توانمندی های شهرستان برنامه های متنوع و شادی برای ایام تابستان لحاظ کنیم.

وی اظهار کرد: ادارات متولی باید با همکاری و هم افزایی از موازی کاری در اجرای برنامه ها پرهیز کنند و اداره ورزش و جوانان شرایطی فراهم کنند که در ایام تابستان دانش آموزان و جوانان استفاده مطلوبی از ظرفیت اماکن ورزشی داشته باشند.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: مرکز فنی حرفه ای شهرستان فرصت مناسبی برای توانمندسازی و مهارت آموزی جوانان است از این رو ادارات برگزار کننده کلاس های اوقات فراغت با هماهنگی این مرکز و نیاز سنجی از استعداد این مرکز استفاده کنند.

وی در ادامه گفت: دولت شرایط بسیار خوبی برای ارائه تسهیلات اشتغالزا از محل صندوق توسعه ملی ایجاد کرده و شهرستان از این نظر رشد خوبی در بحث اشتغال داشته که نیاز است جوانان از این تسهیلات استفاده کنند.

دیدار جوانان با فرماندار، برگزاری برنامه های جنگ شادی در ایام تابستان، اعزام جوانان شهرستان به اردوهای زیارتی، ارائه آموزش های زیست محیطی در کلاس های تابستانی، برگزاری کلاس های متنوع ورزشی و استعداد یابی، برگزاری کلاس های پیشگیری از آسیب های اجتماعی، اجرای مسابقات کتابخوانی و قصه گویی و آموزش احکام و قرآن از مهم ترین مصوبه های این نشست بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت دارد.

۳۰۱۲/‏۸۰۶۶