زحمات نیروی انتظامی را نباید  با عملکرد یک مامور زیر سئوال برد

قم - ایرنا - رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به انتشار فیلمی در شبکه های اجتماعی از برخورد پلیس با چند دختر جوان در یکی از پارک های تهران، گفت: نباید زحمات نیروی انتظامی را با عملکرد یک مامور زیر سئوال برد.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس، حجت الاسلام والمسلمین مجتبی ذوالنوری در جلسه «نهضت روشنگری پیرامون بررسی بیانیه گام دوم انقلاب» در جمع کارکنان فرماندهی انتظامی استان قم، افزود: ابتدا در رسانه‌ها برخورد فرماندهان با مأموران حاضر در صحنه مذکور منتشر و این سبب شد تا برخی نمایندگان موضع گیری لازم را نداشته باشند گرچه در ادامه برخورد با مأموران پلیس تکذیب شد.

وی با بیان اینکه وقتی کار، انسانی است هر مأمور پلیسی ممکن است خطا کند، تصریح کرد: اگر تخلفی صورت گرفته در جای دیگری باید به آن رسیدگی کرد.

وی با مقایسه رفتار مردم و پلیس در ایران و آمریکا، گفت: در آمریکا یک جمله کلیشه‌ای وجود دارد (با پلیس چانه نزن) و افراد حق بحث کردن با پلیس ندارند، اما متأسفانه در ایران دو نفر تصادف می‌کنند و با ورود پلیس به صحنه، وی را مورد ضرب و شتم قرار می‌دهند.

ذوالنوری تاکید کرد: باید اقتدار پلیس حفظ شود متأسفانه همواره در موضوع‌ها عده‌ای ورود پیدا می‌کنند تا پرده‌ای درست کرده و مجرم را نجات دهند، ما باید در پشت صحنه نیرو را به مسائل گوناگون توجیه کنیم.

مرکز اطلاع رسانی پلیس تهران بزرگ اعلام کرد: عصر روز شنبه یکم تیرماه در پی تماس تلفنی تعدادی از شهروندان مبنی بر حضور چند دختر و پسر در پارک پلیس منطقه تهرانپارس و انجام حرکات نامتعارف و به دور از شئون اخلاقی از سوی آنان، واحد گشت کلانتری برای بررسی موضوع به محل اعزام شد. در بررسی اولیه مشخص شد پنج دختر و پسر که فاقد حرکات طبیعی و نرمال و همچنین پوشش مناسب بودند، با انجام شوخی‌های سخیف، نامتعارف و به دور از شئون اخلاقی و عرف جامعه با یکدیگر، موجبات نارضایتی و اعتراض دیگر افراد حاضر در پارک را فراهم کرده‌اند. این افراد به دلیل مصرف مواد مخدر توهم‌زا فاقد حالت طبیعی بوده‌اند؛ لذا در این خصوص اقدامات قانونی صورت گرفت.

نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود اظهارداشت: امروز مسائل متعددی در سطح جامعه، منطقه و دنیا مطرح است که نمونه آن را می‌توان به ساقط کردن پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکایی توسط سپاه پاسداران اشاره کرد.

ذوالنوری با بیان اینکه حادثه مذکور اتفاق بزرگی برای کشور و عظمت جمهوری اسلامی ایران را نشان داد، تصریح کرد: منصوب شدن سردار سلامی به فرماندهی کل سپاه که فردی توانمند و استراتژیست است کاملاً روحیه دشمنان را به بهم ریخته و پس از اندک زمانی از سوی رئیس جمهور آمریکا پیام صلح و سازش مطرح شد.

وی گفت: یکی از رخدادها حضور نخست وزیر ژاپن به عنوان سفیر آمریکا در ایران بود که اخبار دنیا نیز هفته‌ها بر روی این موضوع متمرکز شده بود اما رهبر معظم انقلاب اسلامی، شخص رئیس جمهور آمریکا را فاقد صلاحیت دریافت هیچ پیامی دانستند و با این اقدام هیمنه و غرور ترامپ را زیرپا گذاشتند و تحقیر کردند.

وی افزود: همان طوری که اگر پلیس سلاح خود را زمین بگذارد اشرار مسلط می‌شوند، آمریکا می‌خواهد ایران قدرت موشکی اش که عاملی بازدارنده است را زمین گذاشته و در این صورت با کشور وارد مذاکره شود.

وی گفت: به ایران می‌گویند از منطقه بیرون برو، یکی نیست بگوید شما هزاران کیلومتر از خاک خود دور شده‌اید باید پاسخ دهید در این منطقه دنبال چه هستید؟

ذوالنوری افزود: جمهوری اسلامی ایران در منطقه‌ای پهپاد جاسوسی آمریکا را منهدم کرد که این کشور هواپیمای مسافربری ایرباس ایران را با قریب به ۳۰۰ مسافر مورد هدف قرار داد و این پیام رهبری را به ذهن متبادر می‌سازد که «دوران بزن در رو» تمام شده است.

وی سامانه پدافند سوم خرداد که پهپاد جاسوسی فوق پیشرفته آمریکا را منهدم کرد را از جمله ابزار بازدارنده و حداقلی جمهوری اسلامی ایران دانست که ساخت آن محصول تلاش سپاه پاسداران است.

۱۱۷۵ / ‏‬ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =