۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۳۱
کد خبرنگار: 962
کد خبر: 83372303
۰ نفر

برچسب‌ها

همراهی دستگاه ها میزان خسارت های سیل را کاهش می دهد

کرمان - ایرنا - سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: همدلی و همراهی تمامی دستگاه ها در مجموعه مدیریت بحران، پیش از ایجاد بحران میزان خسارت های ناخواسته را کاهش می دهد.

به گزارش ایرنا، سیدمصطفی آیت اللهی موسوی روز پنجشنبه در دوره آموزشی درس هایی که از سیل گرفتیم در اتاق کرمان افزود: بارندگی های ابتدای امسال بسیاری از نقاط این استان را درگیر کرد و با مدیریت و نشست های ۲ هفته پیش از بارندگی، پیش بینی های لازم صورت گرفت.

وی با بیان اینکه استان کرمان به صورت همزمان خود درگیر سیل و معین شهرستان حمیدیه بود اظهار داشت: در سیل خوزستان ۱۴۰ دستگاه ماشین آلات استان کرمان درگیر شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان با اشاره به اقدامات اجرایی و پیگیری های دو هفته ای پیش از وقوع سیلاب در استان کرمان گفت: با مدیریت سیل در استان کرمان وضعیت دهانه پل ها را بهبود بخشیده و تصرفات تا حدودی ساماندهی شد.

وی تصریح کرد: در سیلاب های ابتدای امسال کمترین خسارت را در استان کرمان شاهد بودیم در حالی که این سیل ها تلفات نیز نداشت.

آیت اللهی موسوی گفت: دهانه پل کالیشور در مسیر راور – دیهوک استان کرمان، در سال های قبل مسدود شده بود و حجم فراوان سیلاب عبوری موجب تخریب دو دهانه پل شد که این مسیر به صورت موقت بازگشایی و عملیات بازسازی در این محور در حال انجام است.

وی اضافه کرد: تصرفاتی به علت خشکسالی در حریم و بستر رودخانه و محل عبور جریان آب، ایجاد شده است که این تصرفات شناسایی شده و در کمیسیون های مختلف استان در مورد آن رای صادر می شود و مالکان در صورت تخریب منازل مسکونی ادعای خسارت نداشته باشند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: در ساخت و سازهای پس از سیل باید نهایت دقت صورت گیرد و وظیفه ما نظارت بر این ساخت و سازها است.

وی عنوان کرد: استان کرمان به عنوان پهناورترین استان کشور و ۱۸۳ هزار کیلومتر مربع وسعت و به واسطه پهناوری خود با انواع و اقسام حوادث و بلایای طبیعی ازجمله سیل، زلزله توقان، آتش سوزی و اخیراً هجوم ملخ های صحرایی درگیر است.

آیت اللهی موسوی افزود: این استان تجربیات بسیاری در مدیریت حوادث طی دوره های گذشته داشته و فرمانداران و مدیران شهرستانی، شهرداری ها و دهیاری ها نیز تجربه و توانایی های مطلوبی در این زمینه دارند.

وی با بیان اینکه در جریان سیل های اخیر، استان کرمان ابتدا از لرستان حمایت می کرد و پس از آن معین حمیدیه شناخته شد اظهار داشت: مسئولان محلی باید اطلاعات دقیقی از منطقه خود را داشته باشند که در زمان امدادرسانی مشکلی وجود نداشته باشد زیرا این امر ما را در سیل خورستان درگیر کرده بود.

۷۴۲۰ / ‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =