فرمانده نیروی انتظامی: حضور پیکر شهدا بین مردم روحیه مقاومت را تقویت می کند

تهران- ایرنا- فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برگزاری باشکوه مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس گفت:‌ حضور پیکر شهدا قطعا روحیه مقاومت را در بین مردم و مسئولان تقویت می کند.

حسین اشتری روز پنجشنبه در حاشیه برگزاری مراسم تشییع ۱۵۰ شهید دفاع مقدس در تهران در گفتگو باخبرنگار ایرنا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا گرانقدر افزود: حضور پیکر پاک این شهدا در خیابان های سراسر کشور موجب خیر و برکت می شود و همچنین مردم با حضور باشکوه خودشان ادامه دهنده راه شهدا خواهند بود.

فرمانده نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران ادامه داد: راه شهدا، استقامت، مقاومت و پیروی از رهبری معظم انقلاب است که مردم همیشه در صحنه کشورمان بار دیگر ثابت کردند ادامه دهنده راه این شهدا خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: حضور حماسی مردم در تمامی صحنه های انقلاب اسلامی ممتاز بوده و امروز نیز بار دیگر مردم تهران و سایر شهرهای کشور کارنامه درخشانی از خودشان به ثبت رساندند.

مردم شهید پرور تهران در راستای ترویج فرهنگ جهاد و شهادت، در مراسم با شکوه وداع و تشییع ۱۵۰ پیکر مطهر شهدای گمنام دفاع مقدس تحت عنوان «یاران صادق» که در آستانه شهادت جانسوز رئیس مذهب تشیع، حضرت امام جعفر صادق (ع) و شهدای گرانقدر هفتم تیر برگزار شد شرکت کردند.

این مراسم ساعت ۹ صبح با حضور مردم ولایتمدار و خانواده معظم شهدا و مسئولان لشکری و کشوری از مقابل دانشگاه تهران به سوی معراج شهدا آغاز شد.

از این ۱۵۰ شهید تفحص شده ۱۱۶ شهید گمنام هستند و هویت ۳۴ شهید شناسایی شده است.
شهدای تازه تفحص شده متعلق به عملیات‌های کربلای ۵، والفجر ۸، رمضان، محرم، مسلم بن عقیل، والفجر یک در فکه، تک دشمن در زبیدات، والفجر ۲ در پنجوین و تک دشمن در عملیات بیت المقدس بودند.

تهرام/‏۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =