بساط مدارس خشتی و گلی خراسان شمالی برچیده شد

بجنورد- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: با اجرای مصوبات سفر کاروان تدبیر و امید به این استان در سال ۹۴، اکنون بساط مدارس خشتی و گلی از این خطه برچیده شده است.

امین فلاح روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در سفر کاروان دولت تدبیر و امید به استان، برچیدن کلاس‌های خشتی و گلی مصوب شده بود که بر این اساس، ۴۲ مدرسه خشتی و گلی با ۱۲۱ کلاس درس از گردونه فعالیت‌های آموزشی حذف شد.

وی افزود: در این زمینه حدود ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

وی با بیان اینکه تلاش داریم تا بخاری‌های گازی نیز از مدارس استان برچیده شده و سامانه‌های گرمایشی استاندارد جایگزین آن شود، افزود: برای استانداردسازی سامانه‌های گرمایش مدارس استان تأمین ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است که در سفر آتی ریاست جمهوری به این استان، پیشنهاد می‌شود.

فلاح در بخش دیگری از سخنان خود، تأمین اعتبار برای نوسازی کلاس‌های تخریبی را از دیگر دغدغه‌های این بخش عنوان کرد و اظهار داشت: در این استان ۹۰۲ کلاس تخریبی وجود دارد که تلاش داریم تا با تأمین اعتبار خاص در سفر رئیس جمهوری به استان، بخشی از این کلاس‌ها نوسازی شود.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس خراسان شمالی گفت: یکی دیگر از درخواست‌ها و پیشنهادهای ما، تأمین ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای اجرای طرح های عمرانی همچون خوابگاه برای دانشجویان دانشگاه فرهنگیان استان است.

اکنون ۹۰۲ کلاس درس در ۱۷۶ مدرسه استان معادل ۱۳ درصد این بناهای آموزشی، تخریبی است و سه هزار و ۸۰۱ کلاس درس در ۷۱۳ مدرسه استان هم نیاز به مقاوم سازی دارد که این رقم معادل ۵۵ درصد از مدارس استان است و همچنین ۱۷ مدرسه با ۶۷ کلاس سنگی در این استان وجود دارد.

در استان ۸۶۳ هزار نفری خراسان شمالی ۱۶۵ هزار دانش آموز در بیش از ۲ هزار باب مدرسه تحصیل می‌کنند.

۷۱۸۵/‏‬۵۱۳۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =