نگاهی نو به مساله مبارزه با اعتیاد باید داشت

زنجان - ایرنا - فرمانده انتظامی استان زنجان با بیان اینکه آگاهی بخشی و اطلاع رسانی بهترین اقدام برای جلوگیری از ابتلا به مواد مخدر است بیان کرد: با توجه به شرایط امروزی جامعه و هجمه‌های خاموش دشمن به سمت جوانان، می‌طلبد که با نگاهی نو به مساله مبارزه با اعتیاد پرداخته شود.

به گزارش روز پنجشنبه پایگاه خبری پلیس زنجان، سردار رحیم جهانبخش با تاکید بر نقش رسانه های گروهی در آگاهی بخشی مردم و جامعه، افزود: مبارزه با پدیده مواد مخدر نیازمند عزم همگانی است و در این راستا، حساس سازی جامعه در امر پیشگیری، از ضروریات مقابله با این بلای خانمانسوز است.

وی اظهار داشت: روز جهانی مبارزه با مواد مخدر، فرصتی مغتنم برای گسترش آگاهی و جلب حمایت عمومی علیه آسیب های ویرانگر مواد مخدر و همچنین ارائه راهکارهای کارساز در پیکار بی امان و همه جانبه با این معضل بزرگ اجتماعی است.

سردار جهانبخش یکی دیگر از راه های کاهش آسیب های اجتماعی را، مردمی و اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر دانست و افزود: مردم در مباحث امنیتی و در راستای پیشگیری و کاهش آسیب های اجتماعی و همچنین مبارزه با مواد مخدر، پایه و محور هستند به همین علت مشارکت و درگیر کردن آنان در بحث مواد مخدر بسیار موثر و حائز اهمیت است.

وی، نشاط اجتماعی را عاملی بسیار مهم در کاهش آسیب های اجتماعی ازجمله روی آوردن افراد به مواد مخدر برشمرد و گفت: نشاط اجتماعی که مطابق با قوانین و مقررات و در چارچوب موازین شرعی و عرفی باشد، لازمه جامعه کنونی ما است و باید به آن توجه شود.

سردار جهانبخش، اعتیاد را عامل بروز بسیاری از آسیب‌های اجتماعی و نابسامانی‌های خانوادگی و فردی دانست و گفت: خانواده سالم بستر مناسبی برای رشد، شکوفایی و بالندگی اعضای خود فراهم می‌کند و در حفظ و ارتقاء سلامت جسمی و روانی تاثیر فراوان و غیرقابل انکار دارد.

وی با تاکید بر اینکه معضل قاچاق مواد مخدر سلامت جامعه به خصوص قشر جوان را تهدید می‌کند، افزود: کاهش سن معتادان و تغییر الگوی مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی در جامعه نگران‌کننده است.
۶۰۸۴/‏۶۰۸۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =