۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۲۱
کد خبرنگار: 1302
کد خبر: 83372205
۱ نفر
تازه ترین کتاب ابوتراب خسروی از شیوه نگارش داستان می گوید

تهران – ایرنا - «حاشیه‌ای بر مبانی داستان» جدیدترین کتاب تازه ابوتراب خسروی نقطه نظرات و آرای این نویسنده سرشناس را در موضوع اصولی ترین شیوه نگار داستان برای مخاطبان شرح می دهد.

کتاب «حاشیه‌ای بر مبانی داستان» شامل یک مقدمه و ۱۵ فصل با نام‌هایی همچون «شکل نوشتن»، «خیال»، «ماهیت داستان»، «موضوع روایت»، «زاویه دید»، «چگونگی شکل‌گیری داستان»، «گفت‌وگو در داستان» و… است که می‌تواند برای علاقه‌مندان به داستان و داستان‌نویسی مفید باشد.

در بخشی از نوشته پشت جلد کتاب حاشیه‌ای بر مبانی داستان آمده است: ابوتراب خسروی بی‌اغراق تاثیرگذارترین رمان‌ها را در کارنامه ادبی خود داشته و توانسته است فرم‌های بدیع و روایت‌های خلاقانه‌ای در داستان‌ها و رمان‌هایش ارائه کند و چه کسی بهتر از نویسنده‌ای تا بدین پایه مجرب برای انتقال تجربه‌های نغز داستان‌نویسی‌اش. بایست دقت کرد که خسروی صرفاً تئوری‌پرداز نیست که گزاره‌های غیرعملی و انتزاعی صادر کند؛ او رمان‌نویسی است بسیار موفق و در عین حال مسلط بر نظریه‌های ادبی و اگر در خصوص مبانی داستان‌نویسی حاشیه‌پردازی و نظرورزی می‌کند به‌طور دقیق مابه‌ازاهایش را می‌شناسد و می‌تواند خواننده را پابه‌پا راهبری کند تا با مداقه‌هایش تصویری روشن، یگانه و راهگشا از جهان داستان و داستان‌نویسی به‌دست دهد...

پیش‌تر هم کتاب دیگری در همین زمینه با نام «در حاشیه‌ی داستان» به قلم ابوتراب خسروی در همین نشر منتشر شده بود.

کتاب «حاشیه‌ای بر مبانی داستان»، جزء آثار نظری ابوتراب خسروی درباره داستان و داستان‌نویسی است که در ۱۴۴ صفحه و با قیمت ۱۹,۰۰۰ تومان در نشر نیماژ منتشر و به بازار کتاب عرضه شده است.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =