امام جمعه بیرجند: رسوایی در عمل استکبار نمایان است

بیرجند - ایرنا - نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند گفت: بیش از آنکه ظلم استکبار به زبان قلم بیان شود، رسوایی در عمل آنان نمایان است.

حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی روز پنجشنبه در دیدار اعضای ستاد هفته افشای حقوق بشر آمریکایی افزود: اثبات هر مساله ای با برهان است اما برخی مشکلات به وجود آمده نشان از عدم گیرایی ماست که بی تفاوت از کنار مسایل می گذریم.

وی اظهار داشت: گاهی انسان از معلول پی به علت می برد و گاهی هم از علت به معلول می رسد، وقتی که علت ظلم مشخص است چرا باید بی تفاوت بود.

نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی گفت: استکبار جهانی و در راس آن آمریکای جنایتکار در بحث های حکومتی هم خود را صاحب انسان می داند و از انسان به عنان حیوان اقتصادی یاد می کند، چه انتظاری می توان از این حکومت داشت.

وی افزود: آن وقت عده ای که در همین کشور تکیه بر خون شهدا زدند عدم گیرایی آنها باعث پر رویی استکبار می شود و به او فرصت می دهند تا از این ضعف استفاده کند.

حجت الاسلام و المسلمین عبادی گفت: مال پرستی که امروز در میان ما رایج شده حاصل همین عدم گیرایی است و وقتی به دنبال شکم و پول و شهوت باشیم، آسیب پذیر خواهیم بود.

وی ادامه داد: تا گیرایی ما نسبت به علت و معلول ظلم و جنایت استکبار جهانی درست نشود هرچه جلسه و کارگاه برگزار شود نتیجه مطلوب نخواهد داشت اما وقتی انقلابی شدیم و از رهبر انقلاب پیروی کردیم مطمئناً شاخصه های پیروزی در برابر این تفکر پدیدار خواهد شد.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی هم گفت: جنایات آمریکا امروز، هم گریبانگیر مردم آن کشور و هم مردم سایر کشورهای اسلامی و غیر اسلامی شده است که ناقض حقوق بشری است که ادعای آن را دارند.

حجت الاسلام احمد ملایی افزود: استکبار جهانی همواره به دنبال منافع خود در کشورهای دیگر بوده است و از آنجا که با پایه ریزی اسلام ناب محمدی (ص) در ایران مخالفت داشتند در همان اوایل انقلاب و هفتم تیرماه به دست مزدوران خود دست به ترور و شهادت سیاستمداران برجسته ایرانی زدند.

وی بیان کرد: با توجه به فرا رسیدن هفتم تیرماه سالروز شهادت شهید بهشتی و ۷۲ تن از یاران امام خمینی (ره) مراسم بصیرتی در سراسر مساجد استان برگزار می شود.

ملایی گفت: مراسم محوری گرامیداشت هفتم تیر جمعه شب در مسجد امام حسین (ع) بیرجند بعد از نماز مغرب و عشا با حضور سه شهید گمنام برگزار خواهد شد.

۳۲۱۵*۳۰۲۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =