ثبت نام بزرگترین طرح حمایت از دانشجویان مستعد شروع شد

یاسوج- ایرنا- رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد گفت: زمان ثبت نام طرح اعطای جایزه در قالب کمک هزینه های تحصیلی این بنیاد به دانشجویان مستعد دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی شروع شد.

حمدالله اکوانی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بنیاد ملی نخبگان بر اساس آیین‌نامه «پشتیبانی از فعالیت‌های علمی و فرهنگی دانشجویان مستعد تحصیلی کشور» در سال تحصیلی ۹۹-۱۳۹۸ اعتبارها و تسهیلاتی را به دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها و مراکز آموزش‌عالی کشور اعطا می‌کند.

وی افزود: دانشجویان متقاضی برای این طرح باید اطلاعات خود را به همراه تصاویر و مدارک لازم، در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به آدرس (sina.bmn.ir)بارگذاری و یا به‌روزرسانی کنند.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: متقاضیان حداکثر تا پایان روز ۱۵ تیر ماه سال جاری ۹۸ فرصت دارند که گزینه «درخواست بررسی پرونده برای بهره‌مندی از پشتیبانی‌های دانشجویی» را در بخش «ثبت درخواست‌ها» این سامانه انتخاب کنند.

اکوانی با بیان اینکه که مهلت ثبت‌نام غیرقابل تمدید است، عنوان کرد: دانشجویان سال‌های سوم و چهارم مقطع کارشناسی و مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری برای دریافت جوایز تحصیلی بر اساس شیوه‌نامه بنیاد ملی نخبگان مورد ارزیابی قرار می گیرند.

رئیس بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: معیارهای ارزیابی برای دریافت این جایزه فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی و فناورانه، جشنواره‌های مورد تایید بنیاد، اختراع‌های برگزیده، برگزیدگان مسابقات ملی و بین المللی هنری، ادبی و قرآنی با تایید بنیاد ملی نخبگان و دانشجویان نمونه کشوری هستند.

اکوانی گفت: پرداخت اعتبار برای توانمندی آموزشی و کارآفرینی، ارتباطات علمی، اجرای پایان‌نامه کارشناسی، هسته مسئله‌محور پژوهشی و فناورانه، بیمه تکمیلی درمان، هدیه ازدواج و وام ودیعه اجاره مسکن از جمله جوایز مقطع کارشناسی این طرح است.

وی افزود: جایزه‌های تحصیلی این طرح برای مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در زمینه های آموزش یاری، پژوهش یاری و فن یاری، پایان نامه و رساله، شرکت در مجامع علمی داخلی و خارجی، اعزام به فرصت مطالعاتی داخلی و خارجی، مجوز خروج از کشور بدون سپردن وثیقه نظام وظیفه، کمک هزینه ازدواج و ودیعه مسکن است.

اکوانی بیان کرد: دانشجویان دانشگاه‌های استان نیز می‌توانند با مراجعه حضوری به بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد و یا نشانی اینترنتی KB.BMN.IR اطلاعات لازم را در مورد جوایز تحصیلی و نحوه ثبت نام در آن،کسب کنند

وی ابراز داشت: علاوه بر این جایزه تحصیلی، به منظور حمایت بیشتر از دانشجویان مستعد دانشگاه‌ها،، بنیاد نخبگان کهگیلویه و بویراحمد با همکاری سازمان اوقاف و امور خیریه استان به ۵۰ نفر از دانشجویان به مدت یک سال کمک هزینه تحصیلی اعطا می‌کند.

رئیس بنیاد نخبگان استان کهگیلویه‌و بویراحمد تصریح کرد: متقاضیان دریافت این جایزه نیز باید در سامانه sina.bmn.ir ثبت نام کنند و پس از ارزیابی از مزایای آن بهره‌مند شوند.

۹۹۲۸/‏۶۱۱۰

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha