راه اندازی خط هوایی کرمان - استانبول زمینه ساز رونق گردشگری است

کرمان – ایرنا- استاندار کرمان با اشاره به اینکه طرح جامع گردشگری شرق استان در شورای برنامه ریزی مطرح شده و اشکالات آن مطرح شده و در حال رفع است، گفت: پس از مدتی رایزنی سرانجام سازمان هواپیمایی کشور با برقراری خط هوایی استانبول - کرمان موافقت کرد که زمینه ساز رونق گردشگری استان است .

به گزارش ایرنا، محمدجواد فدائی روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی افزود: راه اندازی این خط هوایی زمینه رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری و تسهیل ورود کرمانی های مقیم خارج از کشور به کرمان را در پی خواهد داشت.

استاندار با اشاره به اینکه کارگروه گردشگری ذیل شورای توسعه، نشست های زیادی را برگزار کرده است، تاکید کرد: مدیریت استان نیز نشست های متعددی در زمینه گردشگری داشته است.

وی به لزوم تدوین طرح جامع گردشگری استان کرمان از سوی اتاق بازرگانی استان اشاره کرد و گفت: قرار بوده این کار با همکاری یک مشاور خارجی انجام شود که منتفی شد و قرار بود با همکاری یک مشاور داخلی این اقدام انجام شود که باید دید تا چه میزان این کار انجام شده است.

استاندار کرمان تصریح کرد: راه اندازی این خط هوایی زمینه رونق هرچه بیشتر صنعت گردشگری و تسهیل ورود کرمانی های مقیم خارج از کشور به کرمان را در پی خواهد داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری کرمان نیزدر این نشست گفت: جاذبه های گردشگری استان کرمان در حال نابودی است و با حفظ آنها مجموعه ای ایجاد می شود که می تواند جاذبه های گرشگری ما را افزایش دهد.

محمدعلی دهقان افزود: بسیاری از آثار تاریخی در استان کرمان وجود دارد که خود مردم نیز اطلاع لازم درباره آنها را ندارند.

۷۴۴۰ / ‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 4 =