۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۱۲
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83372148
۰ نفر

برچسب‌ها

وضعیت گردشگری استان زیبنده کرمان نیست

کرمان - ایرنا - نماینده مردم کرمان و راور در مجلس گفت: با توجه به ظرفیت و توانمندی‌های حوزه گردشگری، در جذب گردشگر و درآمد این حوزه از متوسط کشور خیلی پایین‌تر هستیم که زیبنده این استان نیست.

به گزارش ایرنا، محمدرضا پورابراهیمی پنجشنبه در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با بیان اینکه زیرساخت‌های حمل و نقل هوایی جزو مواردی است که بار منفی برای ما داشته، افزود: اتفاقی که در حوزه وزارت راه افتاد به مردم کرمان جفا شد و مدیر قبلی فرودگاه‌های کشور با لجاجت در زمینه طرح فرودگاه کرمان کارشکنی کرد و مدت هاست این طرح معطل مانده است.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: حوزه آی سی تی یکی دیگر از مسائل مهم در گردشگری است و باید مشکلات این حوزه رفع شود.

وی تصریح کرد: نشست مشترک مجمع نمایندگان استان و فعالان گردشگری با وزیر و سرمایه گذار در زمینه ترمینال فرودگاه کرمان را برگزار خواهیم کرد تا در این رابطه تصمیم گیری شود.

پورابراهیمی گفت: اگر می‌خواهیم برای چالش‌های بخش گردشگری استان تصمیم بگیریم، باید آسیب‌ها را شناسایی و راهکارها را ارائه کنیم.

دیگر نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: یکی از عوامل عدم حضور گردشگران خارجی در کرمان حضور اتباع بیگانه در این استان و اخبار منتشر شده از کارهای خلاف این اتباع است.

محمدمهدی زاهدی با بیان اینکه برای تقویت حوزه گردشگری باید وزارت خارجه را پای کار بیاوریم، عنوان کرد: سفارت خانه‌ها نقش مهمی دارند و اگر سفارتخانه‌های ما فعال شوند، خیلی خوب می‌توانیم گردشگر جذب کنیم.

وی افزود: عدم هماهنگی و انسجام بین دستگاه‌های مختلف مرتبط با جذب گردشگر مساله مهمی است و نباید این ناهماهنگی وجود داشته باشد و باید همه به یک نتیجه واحد رسیده و بر انجام آن اصرار داشته باشند.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس بیان کرد: باید نسبت به حضور اتباع بیگانه غیرمجاز در کرمان برنامه ریزی کرد که این مساله در میزان استقبال گردشگر در استان تاثیر دارد.

۷۴۴۰/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 4 =