نوای دلنشین قاریان قرآن خراسان شمالی در اسفراین

بجنورد- ایرنا - رقابت ۱۵۹ قاری و فعال برتر قرآنی در مرحله استانی چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن کریم که از صبح پنجشنبه در اسفراین آغاز شده است، فضای دارالقرآن خراسان شمالی را عطرآگین کرد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، این رقابت‌ها با حضور ۷۰ نفر مرد و ۸۹ نفر زن برگزیده مرحله شهرستانی به مدت یک روز در اسفراین آغاز شد.
این مسابقات قرآنی در ۱۵ رشته شامل حفظ ۵ جز، حفظ ۱۰ جز، حفظ ۲۰ جز، حفظ کل قرآن کریم، حفظ و معارف موضوعی قرآن کریم، حفظ و معارف احادیث قرآن و تفسیر قرآن کریم، اذان، دعاخوانی، همسرایی، همخوانی، مقطع‌خوانی، گروه خوانی، آثار دو یا چند زبانه عربی، فارسی، انگلیسی و انشاد انفرادی و تک‌خوانی در حال برگزاری است و ۲۹ نفر برگزیده این مرحله به مسابقات کشوری قرآن کریم در اصفهان راه می‌یابند.
به گفته مدیر کل امور اوقاف خیریه خراسان شمالی قرار است مراسم اختتامیه این مسابقات پنج شنبه شب با حضور رئیس مرکز قرآنی سازمان امور اوقاف و خیریه کشور برگزار شود.
شهرستان اسفراین به علت کثرت برگزاری جلسات و محافل قرآنی و تربیت قاریان برجسته استانی و کشوری به دارالقرآن خراسان شمالی مشهور است که این خصلت در سفر مقام معظم رهبری به شهرستان اسفراین در سال ۹۱ نیز مورد تأیید معظم له قرار گرفت.
هم اکنون در این شهرستان ۱۲ مؤسسه قرآنی، ۳۰ خانه قرآنی و ۱۵۰ جلسه ثابت قرآنی فعالند و به آموزش قرآن مشغول هستند.

/۷۱۸۹ / ‏‬ ۶۰۴۲


 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =