۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۶
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83372112
۰ نفر

برچسب‌ها

توجه جدی به نقش گردشگری در هشت منطقه استان کرمان

کرمان - ایرنا - رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: در هشت نقطه از ۱۰ منطقه مطالعات آمایش این استان به نقش گردشگری در توسعه زیرساخت ها توجه ویژه تری انجام شده است.

به گزارش ایرنا، جعفر رودری روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی استان کرمان افزود: استان کرمان ۰.۷ درصد از گردشگران خارجی ورودی به کشور در سال ۹۶ را به خود اختصاص داده است و در این سال ۳۸ هزار نفر وارد این استان شده اند.

وی تاکید کرد: استان کرمان سه هزار جاذبه گردشگری – توریستی دارد که ۳۷۰ اثر ثبت ملی و ۶ اثر ثبت جهانی است و در اسناد توسعه، بخش گردشگری به عنوان یکی از جاذبه های مهم پیش بینی شده است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: در سند چشم انداز توسعه استان بعد از معدن و محصولات صنعتی و کشاورزی به ارائه خدمات گردشگری توجه شده است.

رودری گردشگری سلامت را از دیگر ظرفیت های گردشگری استان کرمان برشمرد و گفت: گردشگری از صنایع اشتغال زا و درآمدزا در دنیا به شمار می رود که در برنامه های اقتصادی در سطح دنیا به صورت ویژه مورد توجه قرار گرفته است.

وی تاکید کرد: گردشگری، ظرفیت خوبی برای ایجاد صلح و دوستی در دنیا به شمار می رود واز این رو دامنه آن فراتر از مسائل اقتصادی است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان خاطرنشان کرد: ایران رتبه ۱۰ از نظر وجود جاذبه های تاریخی و باستانی و رتبه ۵ دنیا از نظر وجود جاذبه های طبیعی را دارد و در دهه های اخیر سهم ایران از اقتصاد گردشگری افزایش یافته است.

رودری گفت: درآمدهای گردشگری استان کرمان در سال ۹۵ حدود ۳۰ میلیون دلار و با رشد پیش بینی شده در ۱۴۰۴ و پایان برنامه ششم باید به نحوی پیش برده شود که سهم گردشگری در اقتصاد استان افزایش یابد.

وی به راهکارهای توسعه صنعت گردشگری در استان کرمان اشاره و بیان کرد: اولویت بخشی به صنعت گردشگر، توجه به خواست های اصلی گردشگران، معرفی و شناسایی جاذبه های گردشگری، اعتمادسازی و حمایت از گردشگران، توسعه زیرساخت های مرتبط با گردشگری و گسترش و حمایت از گردشگری طبیعی و روستایی از جمله این موارد است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان کرمان گفت: ایجاد زمینه های لازم برای کاهش اتکا به منابع مالی دولتی، ساماندهی تعطیلات در کشور، رقابتی کردن صنعت گردشگری و آموزش مستمر به فعالا بخش گردشگری از دیگر راهکارهای توسعه صنعت گردشگری در استان کرمان به شمار می رود.

۷۴۴۰ / ‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 14 =