۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1829
کد خبر: 83372105
۰ نفر

برچسب‌ها

گردشگری جایگاهی در برنامه ریزی های استان کرمان ندارد

کرمان – ایرنا - رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان گفت: گردشگری به عنوان یکی از پیشران های اقتصادی و نقش آن در اشتغال، جایگاهی در برنامه ریزی های این استان ندارد.

به گزارش ایرنا، سید مهدی طبیب زاده روز پنجشنبه در شورای گفت و گوی استانی دولت و بخش خصوصی افزود: اتاق بازرگانی به عنوان بخش خصوصی که می تواند در این حوزه ذینفع باشد، معتقد است که باید به توسعه زیرساخت های گردشگری توجه ویژه ای شود.

وی تاکید کرد: هر زمان صحبت از گردشگری می شود به هفت اثر ثبت جهانی آن، ۷۰۰ اثر ملی، جاذبه های طبیعی و فرهنگی اشاره می کنیم اما وقتی تعداد گردشگران خارجی استان را بررسی می کنیم، رقم قابل توجهی نیست.

رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان عنوان کرد: نتوانسته ایم از جاذبه های تاریخی استان برای جذب گردشگر استفاده کنیم زیرا باور جدی به توسعه گردشگری در استان کرمان وجود ندارد و سازمان میراث فرهنگی به دلیل ساختار، اعتبارات و جایگاه شاید یکی از ضعیف ترین ادارات استان است.

طبیب زاده با اشاره به این مطلب که امیدواریم تحول جدی در حوزه گردشگری ایجاد شود، تاکید کرد: شهرداری کرمان توجه لازم به توسعه گردشگری دارد و امید است که همه سازمان ها چنین رویکردی را داشته باشند.

وی با بیان این مطلب که ترمینال فرودگاه کرمان در شان این استان نیست، تاکید کرد: قرار بود با همکاری بخش خصوصی در زمینه بهبود وضعیت این ترمینال اقدام شود که منتفی شده است و لازم است که موضوع یاد شده هر چه بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

۷۴۴۰ / ‏‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =