فوت ۴۳ نفر در تصادفات جاده ای خراسان شمالی

بجنورد- ایرنا- رئیس پلیس راه خراسان شمالی گفت: در سه ماه نخست امسال ۴۳ نفر از مسافران در حادثه های ترافیکی جاده ای این استان جان باخته اند که این رقم در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۲۲ درصد کاهش دارد.

سرهنگ علیرضا حسین زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بهار امسال ۳۱ فقره تصادف منجر به فوت در جاده های استان گزارش شده است که این رقم در مدت مشابه پارسال ۴۳ فقره ثبت شده است.

وی با بیان اینکه شمار حادثه های جرحی در جاده های استان از ۵۱۶ مورد در بهار پارسال به ۴۷۹ مورد در سه ماهه امسال رسیده است افزود: در این مدت ۷۱۲ نفر در سانحه های ترافیکی جاده های استان مجروح شده اند که این رقم به نسبت مدت مشابه پارسال ۱۶ درصد کاهش دارد.

سرهنگ حسین زاده در بخش دیگر سخنان خود در باره دغدغه های پلیس در سفرهای تابستانی گفت: یکی از دغدغه های ما، بازسازی محورهای آسیب دیده از بارندگی ها و سیلاب های امسال است.

وی افزود: بخشی از محورهای اصلی در اثر بارندگی های امسال دچار رانش شد که البته سبب وقوع سانحه های رانندگی هم بوده است.

سرهنگ حسین زاده گفت: بیشتر آسیب ها و خسارت ها در راه های روستایی و فرعی بود که امید می رود بازسازی و مرمت آن سرعت گیرد تا زمینه ساز حادثه های ترافیکی نباشد.

رئیس پلیس راه خراسان شمالی اظهار داشت: کارشناسان در بررسی علت حادثه ها، بعضاً راه و شهرسازی و دستگاه و نهاد متولی را در وقوع سانحه سهیم دانسته است.

افزایش قربانیان تصادفات درون شهری

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی خراسان شمالی هم در باره حادثه های ترافیکی درون شهری استان گفت: بهار امسال هفت فقره تصادف فوتی به ثبت رسیده است که در آن ۱۱ نفر جان باخته اند.

سرهنگ رحمان اسپید کار اظهار داشت: شمار سانحه های جرحی در معابر شهری استان از ۶۸۳ مورد در بهار پارسال به ۶۱۸ مورد در بهار امسال رسیده و شمار مجروحان این سانحه ها هم از ۸۴۱ نفر به ۷۸۰ نفر کاهش یافته است.

وی با اشاره به افزایش ۵۷ درصدی قربانیان حادثه های ترافیکی درون شهری استان گفت: بهار امسال ۱۱ نفر در سانحه های ترافیکی معابر درون شهری استان جان باخته اند که این رقم در سه ماهه پارسال هفت نفر ثبت شده است.

بر اساس این گزارش، جانباختگان حادثه های ترافیکی در استان در بهار امسال نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۳ درصد کاهش داشته است.

بهار امسال شمار تصادفات فوتی ۲۴ درصد و شمار تصادفات جرحی ۹ درصد در مقایسه با بهار پارسال کاهش داشته است.

۷۱۸۵/‌‬ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 8 =