۳۰ آلوده کننده محیط زیست در بوئین زهرا به مراجع قضائی معرفی شدند

قزوین - ایرنا - ۳۰ آلوده کننده محیط زیست که در بوئین زهرا اقدام به کشت غیرمجاز زیرنایلونی کرده بودند به مراجع قضائی این شهرستان معرفی شدند.

به گزارش روز پنجشنبه روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان قزوین، محمد ایران نژاد رئیس اداره حفاظت محیط زیست بوئین زهرا با اعلام این خبر افزود: پیرو مصوبات کارگروه مدیریت پسماند استان قزوین و شهرستان بوئین زهرا مبنی بر ممنوعیت کشت زیر نایلونی در اراضی و عدم توجه کشاورزان به این موضوع ۳۰ نفر از زمین داران به مراجع قضایی معرفی شدند.

وی خاطر نشان کرد: به زیر کشت بردن اراضی با شیوه زیر نایلونی ضمن تهدید جدی برای خاک‌های مستعد کشاورزی می‌شود.

این مسئول گفت: برهم زدن تعادل اکولوژیک خاک با توجه به ماندگاری طولانی پلاستیک در محیط زیست سبب افت کیفیت خاک، ایجاد اغتشاش و آلودگی بصری و به تبع آن تخریب و آلودگی محیط زیست را فراهم می‌آورد و ضرورت دارد پدیده نوظهور کشت زیر نایلونی در این شهرستان و سایر نقاط منسوخ و روش‌های دیگر کشت که کمترین آسیب را به اراضی کشاورزی و محیط زیست داشته باشد جایگزین این نوع شیوه کشت شود.

ایران نژاد گفت: پاکسازی اراضی کشاورزی از کیسه‌های نایلونی با مشارکت جهاد کشاورزی و فرمانداری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان بوئین زهرا با هدف جلوگیری از تخریب خاک و محیط زیست در دستور کار قرار دارد. شهرستان بوئین زهرا به مرکزیت شهری به همین نام در جنوب شرق استان قزوین قرار دارد.

۳۰۱۳