سفیر سوریه در لبنان: نتیجه نشست بحرین نابودی طرح آمریکا است

بیروت- ایرنا- "علی عبدالکریم" سفیر سوریه در لبنان با اشاره به برگزاری نشست منامه تاکید کرد: تنها نتیجه نشست بحرین، نابودی طرح آمریکا و معامله ننگین قرن است، زیرا افکار عمومی فلسطین، کشورهای عربی و جهان به خطر آن پی برده اند.

عبدالکریم امروز (پنجشنبه) در گفت وگو با پایگاه خبری العهد، لبنان افزود: طرح ننگین آمریکا موسوم به "معامله قرن" به دیوار هوشیاری فلسطینی ها، امت عرب و مسلمان برخورد کرد.

وی تاکید کرد: بی تردید رویارویی با نشست بحرین وظیفه اخلاقی و دینی هر انسان آزاده و شریف در جهان است، زیرا این نشست به بازار فروش فلسطین با پول عربی تبدیل شده و لکه ننگی بر پیشانی عرب‌هایی است که چیزی از عزت و شرافت نمی‌دانند.

عبدالکریم تصریح کرد: آگاهی و اقتدار ملت‌های مسلمان در برابر غرور و خودخواهی ابرقدرت‌ها قد علم کرده و چه بسا سرنگونی پهپاد آمریکایی با استفاده از تکنولوژی علمی ایران که به هیچ وجه نمی‌توان آن را نادیده گرفت، پاسخی به همین غرور باشد.

سفیر سوریه همچنین با اشاره به تحولات یمن و شکست متجاوزان سرپا تسلیح شده توسط غرب به دست نیروهای یمنی را یکی دیگر از مهم‌ترین دستاوردها و واکنش‌ها به معامله قرن برشمرد.

وی همچنین تاکید کرد: وحدت فلسطین نوید بخش اخبار خوبی است، امیدواریم سایر گروه‌هایی که همچنان موضع نامعلومی در برابر معامله قرن اتخاذ کرده اند موضع خود را مشخص نموده و فقط به مخالفت با معامله قرن اکتفا نکنند، بلکه در جهت نابودی پیمان اسلو و نیز پایان دادن به تعامل ضعف با اصول ثابت قضیه فلسطین برآیند.

عبدالکریم در خاتمه اظهار داشت: روند امور بر خلاف محاسبات آمریکا در حرکت است و به یاری خداوند پیروزی با ماست.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =