۶ تیر ۱۳۹۸،‏ ۷:۴۲
کد خبرنگار: 1163
کد خبر: 83371817
۰ نفر

برچسب‌ها

جوان ۲۹ ساله در سد وحدت سنندج غرق شد

سنندج - ایرنا - مدیر اورژانس پیش بیمارستانی و مدیریت حوادث دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: جوان ۲۹ ساله که عصر روز گذشته برای شنا به سد قشلاق سنندج رفته بود غرق و جان خود را از دست داد.

مصطفی فرامرزی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: عصر روز گذشته رأس ساعت ۱۸: ۴۸ دقیقه به محض تماس با اورژانس ۱۱۵ نیروهای اورژانس به محل حادثه اعزام شد و این جوان را به بیمارستان توحید سنندج منتقل کردند.

وی افزود: در محل حادثه و در داخل بیمارستان تلاش زیادی برای نجات جان وی انجام شد اما علی رغم عملیات سی پی آر و احیا و تلاش پرسنل اورژانس این جوان جان خود را از دست داد.

سد وحدت (قشلاق) با حجم مخزن ۲۱۵ میلیون مترمکعب حدود پنج کیلومتر با شهر سنندج مرکز استان کردستان فاصله دارد و تنها منبع تأمین کننده آب شهری سنندج است.

برغم ممنوعیت شنا در سدها و تأسیسات آبی استان طبق اعلام شرکت آب منطقه‌ای کردستان، برخی از شهروندان در فصل تابستان در حاشیه سدها اقدام به شنا و آب تنی می‌کنند.

به منظور مهار و توسعه بهره برداری از منابع آب سطحی کردستان، هم اکنون ۳۴ طرح سد مخزنی شامل ۹ طرح در حال بهره برداری، ۱۱ طرح اجرایی و ۱۴ طرح مطالعاتی در این استان وجود دارد.

۷۳۴۸

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =