رئیس فدراسیون قایقرانی: رنسانس دوم قایقرانی کشور رقم می‌خورد

بجنورد-ایرنا- رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: ما به دنبال جهش و تغییر در فعالیت‌های این فدراسیون هستیم و بر این اساس با برنامه ریزی دومین رنسانس قایقرانی کشور را رقم خواهیم زد.

به گزارش ایرنا، علیرضا سهرابیان چهارشنبه شب در نشست مجمع سالیانه هیأت قایقرانی خراسان شمالی با اشاره به تحریم‌ها، مشکل تأمین تجهیزات و نیاز تولید قایق در داخل کشور، گفت: ما به دنبال تولید کننده داخلی برای تولید محصولات با کیفیت، برای کمک به فدراسیون هستیم.

رئیس فدراسیون قایقرانی افزود: باید به توان داخل تکیه کنیم و نیاز خود را با تولیدات داخلی تأمین کنیم.

وی با اشاره به اینکه خراسان شمالی ظرفیت‌های خوب و مناسبی برای توسعه قایقرانی دارد، گفت: شهردار بجنورد و شرکت آب منطقه‌ای استان، حمایت‌های خوبی از این ورزش مدال آور دارند و خوشبختانه استاندار و اداره کل ورزش و جوانان هم در این زمینه رویکرد حمایتی دارند.

وی اجرای کال ملکش در بجنورد را ظرفیتی مناسب برای ایجاد پیست قایقرانی و توسعه این ورزش عنوان کرد و گفت: این پیست شهری، می‌تواند بجنورد را به دارنده پیستی بی نظیر در آسیا و حتی دنیا تبدیل کند.

سهرابیان بیان تصریح کرد: وجود پیست استاندارد در داخل شهر، جاذبه‌ای ارزشمند است و بجنورد دومین شهر آسیا خواهد بود که چنین پیستی در داخل شهر راه اندازی می‌کند.

رئیس فدراسیون قایقرانی گفت: خوشبختانه مسئولان شهری و مدیرعامل آب منطقه‌ای استان هم همراهی دارند و امید می‌رود با وجود ظرفیتی همچون سد شیرین دره، میزبانی المپیاد استعدادها به خوبی برگزار شده و فعالیت‌های قایقرانی در این استان گسترش یابد.

وی برای حضور در مجمع هیأت قایقرانی استان خراسان شمالی و بازدید از اماکن قایقرانی این استان به بجنورد سفر کرده است.

به گزارش ایرنا، هم اینک کمیته‌های قایقرانی خراسان شمالی در رشته‌های دراگون بوت، کاناپولو، آب‌های آرام، رویینگ، آب‌های خروشان، استعدادیابی، داوران و مربیان و مسابقات در شهرهای بجنورد، شیروان، فاروج، مانه و سملقان، اسفراین و جاجرم فعال است.

قایقرانان خراسان شمالی کسب مقام دوم جهانی و مقام‌های آسیایی و مقام‌های متعدد کشوری را در کارنامه خود دارند و یکی از قایقرانان این استان نیز به اردوی تیم ملی دعوت شده است.
۷۱۸۵/۵۱۳۲‏‬

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 3 =