ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد

اراک - ایرنا - رئیس مجمع نمایندگان استان مرکزی گفت: ایران در خط مقدم مبارزه با مواد مخدر قرار دارد و این مهم مورد تایید کشورها و مجامع بین المللی است.

به گزارش ایرنا، سید «مهدی مقدسی» روز چهارشنبه در همایش گرامی داشت روز جهانی مبارزه با مواد مخدر در اراک افزود: ایران تعهد خود را نسبت به کشورهای دیگر به ویژه اروپا در مبارزه با مواد مخدر با صرف هزینه زیادی انجام داده است.

وی اظهار داشت: سالانه میلیاردها دلار هزینه در جهان برای مبارزه با مواد مخدر صرف می‌شود و افراد زیادی در این راه جان خود را از دست می‌دهند.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: همواره در مجامع بین المللی از ایران به سبب مبارزه در مواد مخدر تجلیل می‌شود.

مقدسی افزود: سال ۲۰۱۹ آمار تولید انواع مواد مخدر در افغانستان چند برابر شده است و این نشان می‌دهد نه اروپا و نه آمریکا علاقه‌ای ندارند در مسیر مقابله هزینه کنند.

وی اظهار داشت: حتی مناطقی تحت کنترل ناتو و آمریکا در افغانستان برای بیشترین تولید مواد مخدر اختصاص داده شده است.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: گرایش مصرف مواد مخدر از سنتی به صنعتی افزایش یافته و این تغییر آسیب پذیری بشر را افزایش داده است.

مقدسی افزود: باید گرایش به مواد مخدر کاهش یابد و راهکار این مهم نیازمند بررسی علمی و اجتماعی است.

وی اظهار داشت: نباید واقعیت در مصرف مواد مخدر کتمان شود باید واقعیت آشکار تا مشارکت در مبارزه جدی تر شود.

نماینده مردم اراک، خنداب و کمیجان در مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی مردم از شدت آسیب مصرف مواد مخدر بی اطاع باشند نسبت به آن بی تفاوت و شدت آسیب مضاعف خواهد شد.

مقدسی در ادامه افزود: اروپا باید درباره برجام تصمیم بگیرد و از هویت خود دفاع کند. جمهوری اسلامی ایران با تقدیم سه هزار و ۷۰۰ شهید و ۱۲ هزار جانباز پرچمدار مبارزه با مواد مخدر است و از این تعداد ۱۸ شهید و ۱۲ جانباز مربوط به استان مرکزی است.
از ۳۱ خرداد تا هفتم تیرماه به عنوان هفته مبارزه با موادمخدر نامگذاری شده است

۶۹۹۱/‏۳۰۷۵