کمبود فضای آموزشی در مدارس کشور ۴۰ میلیون متر مربع است

سمنان- ایرنا- مدیرکل دفتر مشارکت های مردمی سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: کمبود فضای آموزشی و مدرسه در استانهای کشور براساس تعداد جمعیت دانش آموزی دست کم ۴۰ میلیون متر مربع است.

محمدرضا قربانی شامگاه چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز استان سمنان در سالن همایش‌های هتلی در سمنان افزود: استاندارد فضای آموزشی ۸.۵ مترمربع برای هر دانش آموز است که بسیاری از استان‌های کشور تاکنون به این شرایط آرمانی به دلایل مختلف دست پیدا نکردند.
وی خاطر نشان کرد: اکنون شرایط مطلوب سرانه آموزشی در کشور ۵.۵ متر مربع به ازای هر دانش آموز است که با برنامه ریزی اصولی باید این رقم افزایش یابد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور تصریح کرد: ساخت مدرسه در کشور بدون حمایت و همدلی خیران امکانپذیر نیست و این نیک اندیشان برای استانداردسازی فضای آموزشی هم اقدام کنند.
قربانی اضافه کرد: باید رویکرد مهم مدرسه سازی سینه به سینه به نسل‌های آینده انتقال یابد و با تلاش و همدلی می‌توان استعدادهای علمی و پژوهشی کشور را با رفع مشکلات زیرساختی در بخش آموزش و پرورش شکوفا کرد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: باید راه معنوی مدرسه سازی در کشور همگانی شود، زیرا ۱۴ میلیون دانش آموز در کشور با کمبود سرانه آموزشی مواجه هستند.
قربانی افزود: هم افزایی دستگاه‌های اجرایی استان سمنان برای رفع مشکلات زیرساختی در حوزه آموزش و پرورش مثبت است و این روند با برنامه ریزی اصولی ادامه یابد.
مدیرکل دفتر مشارکت‌های مردمی سازمان نوسازی مدارس کشور گفت: قسم یاد کنیم تا تکمیل و استانداردسازی مدارس کشور دست از کار نکشیم و باید سرانه آموزشی روز به روز افزایش یابد.
بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه شامگاه چهارشنبه با حضور پرشور جمعی از خیران مدرسه ساز، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، سعید هژبری مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان و جمعی از مسئولان استان سمنان برگزار شد.
در استان سمنان ۷۹۳ فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت ۶۵۳ هزار و ۹۳۴ متر مربع وجود دارد، ۴۱ درصد کلاس‌های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و ۳۶ درصد مدرسه‌ها تخریبی است.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط