۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۲۷
کد خبرنگار: 2158
کد خبر: 83371749
۰ نفر
۱۳ پروژه وزارت نیرو در لرستان افتتاح و کلنگ زنی می شود

بروجرد - ایرنا - وزیر نیرو گفت: ۱۳ پروژه وزارت نیرو در زمینه آب، برق و فاضلاب با اعتبار ۶هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان عصر چهارشنبه در حاشیه افتتاح شبکه تصفیه فاضلاب بروجرد در گفت و گو با خبرنگاران افزود: امروز و فردا در لرستان ۱۳ پروژه آبرسانی، تصفیه فاضلاب و احداث پست برق کلنگ زنی و یا افتتاح می‌شود.
وی اظهار داشت: بیش از ۵۰۰ پروژه وزارت نیرو در استان لرستان در دست اجرا هستند.
وی با اشاره به سدهای نیمه تمام لرستان بیان کرد: چند سد نیمه کاره در لرستان وجود دارد و در این سفر یک پروژه عملیات سد سازی در خرم آباد آغاز می‌شود.
وزیر نیرو گفت: با توجه به اهمیت موضوع آب و برق در لرستان تلاش داریم تا بتوانیم زمینه توسعه استان را از این دو حیث که نقش مهمی دارد را فراهم کنیم.
اردکانیان افزود: جلساتی برای برنامه ریزی منابع آب در لرستان برگزار شده که با حضور مجمع نمایندگان بوده و ارزیابی‌های لازم در حال انجام است و با توجه به حوزه آبریز و احتمالات پیش رو از حیث آب بارش و روان آب‌ها اقداماتی در دست انجام است.
وی اظهار داشت: هر بازنگری که در موضوع منابع آب در استان ضرورت داشته باشد، انجام خواهد شد و براساس بازنگری تخصیص‌ها تجدید نظر می‌شود و همچنین تکلیف پروژه‌هایی که وجود داشته اما متوقف شده اند نیز روشن می‌شود.
وی با اشاره به اهمیت مهار آب افزود: این موضوع از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طرح‌های مهار آب جدید در دستور کارقرار می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، رضا اردکانیان وزیر نیرو در سفر ۲ روزه به لرستان عملیات اجرایی مجتمع آبرسانی به ۹۶ روستای شهرستان الیگودرز را افتتاح و همزمان پروژه آبرسانی به ۳۷ روستا در سطح استان را به بهره‌برداری رساند.

وی همچنین در برنامه افتتاح تصفیه‌خانه آب شرب شهر ازنا و پروژه آبرسانی به کوهدشت، از مسیر رودخانه کشکان و ایستگاه پمپاژ واشیان پلدختر بازدید می‌کند ودستورآغازعملیات اصلاح شبکه‌های برق آسیب‌دیده در مناطق سیل‌زده را صادر خواهد کرد.

آغاز عملیات اجرایی سد مخملکوه، بهره‌برداری از تصفیه‌خانه فاضلاب روستایی بدرآباد، افتتاح شبکه جمع‌آوری فاضلاب منطقه ماسور و مجتمع روستایی غلامان ازدیگر برنامه‌های وزیر نیرو در روز دوم سفر به لرستان است.

اردکانیان همچنین با مدیران‌عامل، اعضای هیئت مدیره و مدیران حراست صنعت آب و برق استان دیدار و گفت‌وگو خواهد کرد.

استاندار لرستان، فرماندار شهرستان، نمایندگان مردم شهرستان و جمعی از مسئولان شهرستانی و استانی رضا اردکانیان وزیر نیرو را در این سفر همراهی کردند.

۷۱۹۰/‌۷۲۷۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =