۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۱۲
کد خبرنگار: 2693
کد خبر: 83371747
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیرکل زندانهای هرمزگان: زندانیان بیماری خاص از زندان آزاد شوند

بندرعباس- ایرنا- مدیرکل زندان های هرمزگان گفت: زندانیانی که دارای بیماری خاص هستند باید با تایید پزشکی قانونی و مراجع قضایی از زندان آزاد شوند.

علی استادی شامگاه چهارشنبه در جمع روسای زندان های استان افزود: همچنین در راستای تکریم ارباب رجوع و رفاه حال خانواده ها، زندانیان باید هر چه سریع تر با هماهنگی مراجع قضایی به زندان و یا بازداشتگاه محل سکونت شان منتقل شوند.

وی با اشاره به دستور رییس قوه قضاییه مبنی بر بازنگری پرونده زندانیان مهریه بیان داشت: زندانیان مهریه نیز باید هر چه زودتر تعیین تکلیف شوند و آن هایی که تمکن مالی ندارند آزاد شوند.

این مسوول اظهارداشت: هم اکنون ۱۳ زندانی با جرم صرف مهریه در زندان های هرمزگان تحمل کیفر می کنند.
وی بر کاهش جمعیت کیفری زندان های استان تاکید کرد و بیان داشت: کاهش جمعیت کیفری زندان ها از اولویت نظام قضایی است و باید این مهم با تعامل خوب و سازنده با مراجع قضایی عملیاتی شود.
استادی گفت: تاسیسات قضایی پیش بینی شده در قانون یکی از اصلی ترین راه های کاهش جمعیت کیفری زندان ها است.
مدیرکل زندانهای هرمزگان ادامه داد: به محض اینکه مددجویان به حد نصاب های لازم جهت برخورداری از این تاسیسات قضایی رسیدند، باید از این تسهیلات بهره مند شوند.
استادی تصریح کرد: یکی از آثار سوء زندانی شدن افراد، از هم پاشیدگی بنیان خانواده است و باید مجازات حبس به حداقل برسد.

آموزش های متناسب با نیاز سربازان وظیفه اجرا شود
مدیرکل زندانهای هرمزگان گفت: وضعیت سربازان وظیفه نیز باید به طور ویژه پیگیری و آموزش های متناسب با نیاز آنان از جمله مهارت های شغلی، مهارت های اساسی زندگی و فرهنگی و عقیدتی برنامه ریزی و اجرا شود.
استادی همچنین بر آموزش کارکنان زندان ها و مددجویان نیز تاکید کرد.
وی ادامه داد: اصلاح و تربیت از مهم ترین اهداف زندانبانی اسلامی است و این مهم با آموزش های بروز و تخصصی محقق می شود.
مدیرکل زندان های هرمزگان بر خرید لوازم و کالاهای با کیفیت و قیمت مناسب تاکید کرد و افزود: اسناد مالی هم باید شفاف و به موقع جهت بررسی به اداره کل ارسال شود.
استادی یاد آور شد: ارتقاء نظم و امنیت، تجهیز نماز خانه ها، اطلاع رسانی مناسب از فعالیت های انجام شده، نظارت مستقیم بر فروشگاه های زندان و اجرای برنامه های قرآنی از دیگر برنامه ها یی است که باید در همه زندان های استان انجام شود.
۷۱۹۵/۶۰۴۸
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =