کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق قزوین نگران‌ کننده است

قزوین - ایرنا - مدیرکل آموزش و پرورش استان قزوین گفت: کمبود فضاهای آموزشی در برخی مناطق شهری از جمله مهرگان، سرتک، ولایت، پونک، ملاصدرا و شهرک دانش استان نگران‌کننده است.

خیرالله رحمانی عصر چهارشنبه در دومین جلسه شورای آموزش و پرورش استان افزود: باید تا مهرماه امسال ۱۷۲ کلاس درس با ۶۰۰ میلیارد ریال اعتبار به فضاهای آموزشی موجود استان افزوده شود.
این مسئول خاطر نشان کرد: هم اکنون به علت کمبود فضاهای آموزشی ۲۱ کلاس درس استان در کانکس برگزار می‌شود و برخی نقاط از جمله پونک و شهرک دانش قزوین به لحاظ کمبود فضای آموزشی جزو نقاط بحرانی محسوب می‌شوند.
وی یادآور شد: احداث یک باب مدرسه در شهرک دانش قزوین با پیشرفت فیزیکی ۳۰ درصدی رو به رو بوده که برای بهره برداری آن در مهر امسال به ۳۰ میلیارد ریال اعتبار دیگر نیاز داریم.
رحمانی با اشاره به اینکه ۹ مدرسه استان در اختیار سایر دستگاه‌ها قرار دارد، گفت: بر اساس قانون بودجه سال ۹۸ تمامی این مراکز در ۶ ماهه نخست سال باید به آموزش و پرورش بازپس داده شود.
وی با بیان اینکه اوقات فراغت دانش آموزی با هویت آنها گره خورده تا جایی که بسیاری از کشف استعدادها در این برنامه‌ها صورت می‌گیرد، اضافه کرد: سال گذشته ۳۸۰ پایگاه تابستانی اوقات فراغت در استان تشکیل شد و با برگزاری یک هزار و ۶۶۴ دوره آموزشی، چهار هزار و ۳۷۱ نفر در پایگاه‌های تحت پوشش شرکت کردند.
به گفته وی، اوقات فراغت فرصت مناسبی است تا دانش آموزان به شکل متنوع و جذاب ضمن بهره مندی از فعالیت‌های رسمی و متناسب با نیازهای روحی، عاطفی و اجتماعی خود شرایط مناسبی را برای مدیران جهت تعلیم و تربیت کسب کنند.
این مسئول با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت استان برنامه‌های خود را در این حوزه با هدف کشف استعدادهای نهفته بر اساس شعار رونق تولید در دستور کار قرار داده است، اظهار داشت: باید ظرفیت‌های موجود دستگاه‌های مرتبط با این مساله در جهت رفع دغدغه ها به کار گرفته شود و اگر آسیبی مطرح شد دستگاه‌های متولی در حوزه اوقات فراغت ورود جدی پیدا کنند.
این مسئول، ورزش، هنر و فعالیت‌های عمومی را از جمله دغدغه‌های مهم دانش آموزان دانست و اظهار داشت: شورای آموزش و پرورش استان باید به طور جدی به این مباحث ورود کند چون مسائل یاد شده با روحیه دانش‌آموزان همخوانی داشته و برخی از آسیب‌ها از جمله خشونت را از آنها دور می‌سازد.
۸۰۵۴* ۶۱۰۱