فرمانداران و کارکنان ادارات علایق سیاسی خود را در انتخابات کنار بگذارند

مراغه - ایرنا - مدیرکل دفتر سیاسی و انتخابات استانداری آذربایجان شرقی گفت: فرماندارن، کارکنان و مسوولان ادارات علایق سیاسی خود را در انتخابات کنار گذاشته و از موقعیت خود له یا علیه کسی استفاده نکنند.

مرتضی محمدزاده عصر چهارشنبه در شورای اداری شهرستان عجب شیر با اشاره به اینکه سیاه نمایی ها در مشارکت عمومی تاثیر گذار است، اظهار داشت: انتخابات گذشته نشان داده است که مردم به شرایط واقف هستند.

وی با بیان اینکه انتخابات، اعتماد عمومی به عنوان سرمایه اجتماعی را تقویت می کند، افزود: مسوولان اجرایی امانتدار رای مردم هستند و برگزاری انتخابات سالم اهتمام آنان است.

محمد زاده با اشاره به اینکه یکی از اسناد مهم دولت منشور حقوق شهروندی است، افزود: اصل ۱۰۴ قانون اساسی کرامت و قداست و جایگاه شهروند در نظام جمهوری اسلامی را مشخص می‌کند و بر حفظ کرامت انسانی شهروندان در این سند تاکید شده است.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اصول اساسی در یک سیستم اداری قانون مداری و پاسخگویی و شفافیت و بدون پیش داوری است.

وی با بیان اینکه رعایت حق مردم باید سرلوحه برنامه مسوولان باشد، گفت: شکافی عمیق بین فشار اقتصادی و نارسایی و ضعف‌ها وجود دارد و متاسفانه عده‌ای ناخواسته و ندانسته سعی در بد جلوه دادن آینده این جامعه دارند.

محمد زاده بد بین کردن مردم نسبت به آینده را آفت توسعه دانست و افزود: ساقط کردن پرنده بدون سرنشین دشمن بار دیگر اقتدار جمهوری اسلامی را نشان داد و معادلات امنیتی دشمنان را به هم زد.

فرماندار عجب شیر هم با بیلن اینکه در زمان حاضر از طرف دشمنان و بدخواهان نظام جمهوری اسلامی کشورمان شاهد انواع توطئه ها و شیطنت ها هستیم، همراهی مردم با مسوولان را لازمه مقاومت دانست و خاطرنشان کرد: هر چند دشمنان با تحریم اقتصادی و مسائل مختلف سیاسی و امنیتی و اجتماعی سعی دارند حداکثر فشار را تحمیل کنند و باعث جدایی مردم و مسوولین نظام بشوند اما با آگاهی و هوشیاری مردم این توطئه ها محقق نشده است.

عادل اصغر پور فضای سالم در ادارات و خدمات لازم به مردم داده و رضایت مندی مردم را ضروری دانست و گفت: هرگونه سوء استفاده و سوء مدیریت یا فساد چه به صورت مالی و اداری و امکانات دولتی باشد نارضایتی مردم را به دنبال داشته و موجب فاصله افتادن مردم و نظام می شود.

وی بر حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران شهرستان تاکید کرد و گفت: مشکلات واحدهای تولیدی شهرستان رصد می شود تا در سال رونق تولید موانع موجود رفع شود.

اصغرپور با اشاره به اینکه در آستانه انتخابات هستیم، گفت: مسوولین ادارات حق ندارند امکانات و ماشین آلات اداری را در اختیار نامزدهای انتخاباتی قرار دهند.

امام جمعه عجب شیر نیز با بیان اینکه به مسئولیت باید به چشم امانت نگاه کنیم، گفت: از آنجایی که این نظام ولایی است، همه باید ولایت‌مدار باشند و حزب بازی را کنار بگذارند؛ همه مسئولان از بالا به پایین باید تابع ولایت فقیه باشند و اگر مسوولی هر لحظه از خط ولایت خارج شد مسوولیتش نامشروع است.

حجت‌الاسلام شربیانی اعلام کرد: مسئولین شهرستان عجب شیر متحد هستند و کاستی‌ها را برطرف می کنند.

بر اساس این گزارش در پایان مراسم از خدمات جعفر آذری تقدیر و با اعطای حکمی از سوی استاندار آذربایجان شرقی علی امانی به عنوان بخشدار جدید قلعه چای منصوب شد.

۳۰۷۱/‏۷۴۸۵

برچسب‌ها