استاندار تهران: قفل قانون منع استقرار صنایع در شعاع 120 کیلومتری تهران شکسته شود

تهران- ایرنا- استاندار تهران گفت: باید قفلی را که به واسطه قانون منع استقرار صنایع در شعاع ۱۲۰ کیلومتری به پای توسعه صنعت در استان تهران زده شده با حمایت وزیر صنعت، معدن و تجارت بشکنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا؛ انوشیروان محسنی بندپی عصر چهارشنبه در پنجاه و دومین جلسه اقتصاد مقاومتی استان تهران که در شهرستان اسلامشهر برگزار شد اظهار داشت: در اصلاحیه‌ای که در قانون منع استقرار صنایع در سال ۸۷ انجام شد در استان قم این ممنوعیت به ۷۰ کیلومتر، در البرز به ۳۵ کیلومتر و سمنان به ۶۰ کیلومتر اصلاح شد ولی در استان تهران همان ۱۲۰ کیلومتر باقی ماند.

وی با بیان اینکه ظرفیت تولیدی و اشتغال زایی در استان تهران بالا است افزود: این کار نیازمند اصلاح مقررات زیست محیطی است و با این قانون از ایجاد واحدهای تولیدی و اشتغال در استان تهران جلوگیری می‌کنیم.

استاندار تهران در ادامه خواستار واگذاری حقوق کامل استان تهران در اجرای تبصره ۱۸ شد و گفت: با تلاش وزیر صنعت، معدن و تجارت اجرایی کردن تبصره ۱۸ برای واحدهای کشور جا افتاده اما در استان تهران هر جور حساب می‌کنیم با این همه واحد صنعتی باید ۶.۴ درصد از این تسهیلات برخوردار باشیم ولی در عمل سازمان برنامه و بودجه ۴.۶ درصد این تسهیلات را برای استان تهران اختصاص داده است و برای فعال سازی بنگاه‌های اقتصادی باید این تسهیلات افزایش یابد.

وی یکی از مشکلات شهرک‌های صنعتی در استان تهران را کمبود آب و برق اعلام کرد و گفت: در شرایط فعلی ۲۰ درصد نیازهای آب و برق به شهرک‌های صنعتی اختصاص می‌یابد که تلاش می‌کنیم با تخصیص تسهیلات برای احداث پست یک هزار مگاواتی این مشکلات برطرف شود.

** باید در جنگ اقتصادی تدبیر کنیم

استاندار تهران در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به تحریم‌های ظالمانه دشمنان به سرکردگی آمریکا گفت: از بدو پیروزی انقلاب اسلامی این تحریم‌ها بوده اما در شرایط فعلی این جنگ اقتصادی رنگ و بوی خاصی دارد و شدت و تنوعش شرایطی ایجاد کرده که اگر تدبیر نکرده و طبق فرمایشات مقام معظم رهبری اگر اقتصاد مقاومتی را نهادینه نکنیم با مشکلاتی روبه رو خواهیم شد.

وی خاطرنشان کرد: اگر کشوری در رونق تولید، کسب و کار و اقتصاد قوی باشد نفوذ ناپذیر خواهد بود و با توجه به ظرفیت فضای کسب و کار و همچنین وجود سرمایه گذاران بخش خصوصی باید از این ظرفیت به خوبی استفاده کرد.

استاندار تهران همچنین شهرستان اسلامشهر را شهرستان جوان استان تهران اعلام کرد و گفت: در سال گذشته بالغ بر ۸ هزار و ۷۰۰ نفر دارای شغل در این شهرستان شدند که از خدمات فرماندار این شهرستان سپاسگزارم.

**ارزش پول ملی با رونق تولید افزایش می‌یابد
نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات و پردیس نیز در این نشست با اشاره به اجرایی شدن سیاست‌های رونق تولید گفت: برای افزایش ارزش پول ملی باید رونق تولید را در کشور نهادینه کنیم و این کار عزم دولتمردان را می‌طلبد.

سید فرید موسوی بیان کرد: رونق تولید در شعار و ایجاد کارهای سطحی محقق نمی‌شود و عزم جدی و قدمی راسخ را در این حوزه می‌طلبد.

وی با بیان اینکه اقتصاد ما دچار یک عارضه شدید عفونت داخلی شده و یک ویروس سرماخوردگی خارجی موجب می‌شود این بیمار در شرایط سخت و دشوار قرار بگیرد افزود: بسیاری از افرادی که انگیزه تولید دارند و مسائل و مشکلاتی که به این افراد تحمیل می‌کنیم انگیزه را از سرمایه گذاران می‌گیریم.

موسوی گفت: باید با برداشتن چنین مشکلات راه را برای فعالان اقتصادی سالم باز کنیم، متأسفانه امروز اقدامات دولت بسیار کند است و اگر همین روند تداوم داشته باشد، شاهد اتفاقات خوشایند نخواهیم بود.

وی گفت: درآمدهای مالیاتی باید جایگزین درآمد نفتی شود و اگر فشار مالیاتی کارشناسی شده نباشد، امکان فعالیت سالم اقتصادی و تولیدی وجود ندارد و تولید تنها راه تقویت ارزش پول ملی کشور است و اگر رونق تولید تنها در حد شعار باشد، شاهد اقدامات مثبت نخواهیم بود.

به گفته این نماینده مجلس، در کل کشور فضای کسب و کار کشور در رتبه ۱۲۸ قرار داریم و این آمار به این میزان است که سرمایه گذاران دیگر کشورها ۱۲۸ پله از سرمایه گذاران کشورمان بالاتر است.

تهرام/‏۷۲۴۳/‏/‏۶۱۳۹
 

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =