شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس در استان فارس ایجاد می شود

‌شیراز- ایرنا- رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس گفت: به زودی شعبه اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلستان در استان فارس ایجاد می شود.

روابط عمومی اتاق بازرگانی فارس در گزارش روز چهارشنبه خود به نقل از سید علی نقی خاموشی در دیدار اعضای هیات مدیره اتاق مشترک بازرگانی ایران و انگلیس با فعالان اقتصادی فارس در شیراز افزود: با راه اندازی این شعبه، زمینه ارائه خدمات این اتاق مشترک به فعالان اقتصادی فارس و منطقه جنوب کشور فراهم می شود.

وی، با اشاره به فرصت مناسب اتاق های مشترک برای توسعه مناسبات اقتصادی خارجی تصریح کرد: اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس یکی از اتاق های مشترک فعال است و می توان گفت این اتاق مشترک در روند ارتباط بین ایران و انگلستان موثر بوده است.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس اظهار داشت: ارتباط با کشور انگلیس با توجه به موقعیتی که این کشور در اروپا دارد جزو اولویت های کشور ماست که ما نیز برای رفع موانع موجود بر سر راه تجارت با این کشور می کوشیم.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس اضافه کرد: اتاق بازرگانی فارس سابقه طولانی و موثری در اقتصاد ایران دارد که توانسته اصالت خود را حفظ کند که این مهم مسئولیت هیات رئیسه و هیات نمایندگان این اتاق در دوره جدید فعالیت های خود را بارزتر و حساس تر می کند.

خاموشی گفت: یکی از دلایل عقب افتادگی ما در تجارت خارجی، عدم ارائه توانمندی هایمان به جامعه هدف است لذا برگزاری نمایشگاه های مختلف یکی از اقدامات موثر در این زمینه است که تجّار استان فارس با برخورداری از پتانسیل های بالا از جمله صنایع دستی می توانند در این زمینه اقدامات خوبی انجام دهند.

تفکر غالب در اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس دوری از سیاست است

نائب رئیس اول و دبیر کل اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس هم گفت: تفکر غالب در این اتاق دوری از سیاست و تمرکز بر گسترش تجارت خارجی فعالان اقتصادی است.

امیر هوشنگ امینی، این اتاق مشترک را بازوی اتاق ایران در ارتباط اقتصادی با کشور انگلستان دانست و افزود: در شرایط فعلی و با وجود مشکلات موجود می توانیم به تقویت روابط تجار ی ایران و انگلیس کمک کنیم.

جمال رازقی رئیس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی فارس هم گفت: اتاق بازرگانی مشترک ایران و انگلیس یکی از با نفوذترین اتاق های مشترک در کشور است که این اتاق توانسته در ارائه خدمات به اعضا موفق عمل کند.

۶۱۲۲ /‏۶۱۱۳