۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۰۱
کد خبرنگار: 1654
کد خبر: 83371669
۰ نفر

برچسب‌ها

۶۰ تن انواع موادمخدر در زاهدان امحا شد

زاهدان- ایرنا- ۶۰ تن انواع مواد مخدر و قرص های روان گردان در مراسمی با حضور معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری، فرماندهان نظامی و انتظامی سیستان و بلوچستان و شماری از مسئولان این استان امروز/چهارشنبه/ در مجتمع فرهنگی خاتم الانبیاء نیروی انتظامی زاهدان به آتش کشیده شد.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری در مراسم امحاء ۶۰ تن انواع مواد مخدر در زاهدان اظهار داشت: مبارزه با مواد مخدر تنها مختص یک کشور و منطقه نیست بلکه باید تمام کشورهای جهان در این زمینه با یکدیگر همکاری کنند تا بتوان ریشه این بلای خانمان سوز را خشکاند.

ناصر اصلانی بیان کرد: مبارزه با مواد مخدر مستلزم همکاری تمام دستگاهها، جوامع، نهادها و سازمان های بین المللی است تا بتوان در این زمینه به موفقیت رسید زیرا یک کشور به تنهایی نمی تواند با این پدیده مخرب مبارزه کند.

وی تصریح کرد: مواد مخدر یک تهدید جدی در لایه های اقتصادی، فرهنگی، بهداشتی، اجتماعی و امنیتی به حساب می آید.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: قاچاق مواد مخدر بعد از اسلحه و مهمات یک تجارت پر سود است که با صنعت داروسازی و خودرو سازی برابری می‌کند.
وی بیان کرد: درآمدهای حاصل از فروش مواد مخدر برای تجهیز گروهک های تروریستی هزینه می شود.

اصلانی اظهار داشت: تجارت مواد مخدر نه مرز و نه ملیت می شناسند و توسط شبکه های بین المللی و استعمارگران اداره می شود.

آمریکا مسئول ایجاد اختلال در مبارزه با مواد مخدر است

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: آمریکا با ایجاد کارشکنی و حمایت از باندهای بین المللی قاچاق مسئول ایجاد اختلال در مبارزه با مواد مخدر است.

وی بیان کرد: آمریکا از طریق جنگ نمی توانست ایران را شکست دهد بنابراین ۲ نفر از تجار انگلیسی را به افغانستان فرستاد تا کشت مواد مخدر در این کشور را گسترش دهند تا از این طرق بتوانند بر ما غلبه پیدا کنند.

اصلانی اظهار داشت: آمریکا از طریق تاکتیکی نمی تواند به ایران اسلامی خدشه ای وارد سازد اما از طریق گسترش کشت و مصرف مواد مخدر ممکن است برای ما مشکلاتی را ایجاد کند.

وی ادامه داد: بعد از حضور آمریکایی ها در افغانستان کشت مواد مخدر در این کشور از ۲ هزار تن به بیش از هشت هزار تن رسیده است.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: هم اینک کشت مواد مخدر در افغانستان زیر نظر نیروهای آمریکایی انجام می شود.

وی تصریح کرد: امروزه کشت، تولید و نشر مواد مخدر به عنوان یک توطئه جهانی محسوب می شود که پشت آن آمریکا حضور دارد.

۸۰۰ تن مواد مخدر پارسال در کشور کشف شد

معاون مقابله و عرضه امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری گفت: ۸۰۰ تن مواد مخدر پارسال توسط نیروهای نظامی و انتظامی در کشور کشف شد.

وی با بیان اینکه ۱۸ هزار و ۵۰۰  خودرو توقیف و ۴۲۸ هزار قاچاقچی و خرده فروش در کشور دستگیر شدند افزود: جمهوری اسلامی ایران همچنین ۱۶ شهید در راه مبارزه با این بلای خانمان سوز تقدیم نظام کرده است.

اصلانی با بیان اینکه ۲ هزار و ۹۰۰ عملیات سال گذشته در کشور در راستای مبارزه با مواد مخدر انجام شده است گفت: ۲ هزار و ۷۳ باند مواد مخدر نیز در این مدت متلاشی شده اند.

 وی بیان کرد: مردم سیستان و بلوچستان پرچمدار مبارزه با موادمخدر هستند بطوریکه بیش از ۲ هزار شهید و جانباز در این مسیر تقدیم نظام کرده اند.

معاون مقابله با عرضه و امور بین الملل نهاد مبارزه با مواد مخدر ریاست جمهوری تصریح کرد: با تکیه بر توانمندی نیروهای مسلح با قاچاقچیان مواد مخدر به شدت برخورد و از اقشار مختلف جامعه می خواهیم تا در زمینه مقابله با این پدیده شوم ما را یاری کنند.

وی گفت: گرایش به مواد مخدر از سنتی به صنعتی خطرناک از جمله شیشه خطر بزرگی است که مردم ما را تهدید می‌کند.
۳۲۱۳**۶۰۸۱

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =