۱۷۸ مدرسه سمنان با کمک خیران ساخته شد

سمنان- ایرنا- مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: ۱۷۸ مدرسه با کمک و همکاری خیران در دهه های گذشته در هشت شهرستان استان ساخته شد.

سعید هژبری عصر چهارشنبه در بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز در سالن همایش‌های یکی از هتل‌های شهر سمنان افزود: نقش خیران مدرسه ساز در تعلیم و تربیت بسیار برجسته است و باید با تلاش مضاعف برای نشر فرهنگ مدرسه سازی در ایران اسلامی اقدام کرد.
وی خاطر نشان کرد: سمنان از استان‌های پویا در امر مدرسه سازی است و ۱۷۸ مدرسه با کمک خیران در سال‌های گذشته در استان به بهره برداری رسید.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان ادامه داد: سال ۹۷ خیران ۱۲۱ میلیارد ریال برای ساخت مدرسه در استان تعهد داشتند که با تلاش دولت و این نیک اندیشان ۱۳ مدرسه به بهره برداری رسید.
وی اضافه کرد: در سال ۹۸ تعداد ۲ طرح مدرسه سازی در شهمیرزاد به بهره برداری می‌رسد که خیران در ساخت این مکان‌های نقش غیر قابل انکاری دارند.
هژبری تصریح کرد: در ساخت مدرسه توجه به کیفیت فضای آموزشی و فضای سبز در اولویت قرار دارد و باید با برنامه ریزی برای بازسازی مکان‌های آموزشی استان اقدام کرد.
وی افزود: آمار مدرسه فرسوده در سمنان بسیار قابل توجه است و خیران در این استان فرهیخته نظام تعلیم و تربیت را یاری کنند.
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان سمنان گفت: مدارس فرسوده چالش اساسی در امر آموزش است و با برنامه ریزی اصولی برای رفع این چالش به منظور افزایش بهره وری و کیفت آموزشی تلاش می‌شود.
بیست و یکمین جشنواره خیران مدرسه ساز عصر امروز با حضور پرشور جمعی از خیران مدرسه ساز، احمد همتی نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی، غلامرضا کاتب نماینده مردم شهرستان‌های گرمسار و آرادان در مجلس شورای اسلامی، منوچهر فخری معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان، محمد دستورانی مدیرکل آموزش و پرورش استان سمنان و جمعی از مسئولان استان سمنان برگزار شد.
در استان سمنان ۷۹۳ فضای آموزشی، پنج هزار و پنج کلاس درس به مساحت ۶۵۳ هزار و ۹۳۴ متر مربع وجود دارد، ۴۱ درصد کلاس‌های درس این استان نیازمند مقاوم سازی و ۳۶ درصد مدرسه‌ها تخریبی است.
۷۳۳۹/۶۱۰۳

اخبار مرتبط