نماینده ولی فقیه: ساقط شدن پهباد آمریکایی این کشور را تحقیر کرد

سنندج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در کردستان گفت: ساقط شدن پهپاد جاسوسی آمریکایی، این کشور را به معنای واقعی در دنیا تحقیر کرد.

آیت الله سید محمد حسینی شاهرودی عصر چهارشنبه در آئین تجلیل از دست اندرکاران کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان گفت: رهبر معظم انقلاب در دیدار با نخست وزیر ژاپن ترامپ را در حد مذاکره و پاسخگویی ندانست و اقتدار ایران را نشان دادند.

وی اضافه کرد: تاریخ برگزاری کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان عقب افتاد و با اسقاط پهپاد آمریکا همزمان شد که این هم از برکت شهدا است.

آیت الله شاهرودی با اشاره به اینکه مسئولان در برگزاری این کنگره به عنوان یک امری بسیار مهم سنگ تمام گذاشتند، گفت: به برکت شهدا این کار ارزشمند با همت تمامی دستگاه‌های اجرایی و اقشار مختلف مردم به صورت آبرو مندانه برگزار شد.

معاون استاندار و مسئول کمیته پشتیبانی کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان هم گفت: مردم در نهایت علاقه مندی به اجلاسیه نهایی این کنگره آمده بودند و کمتر چنین شوری دیده می‌شود.

حسین فیروزی این کنگره را جلوه وحدت و انسجام ملی و همگرایی دانست و اظهار داشت: مردم قدردان شهدا بودند و جلوه بصری زیبایی از کردستان امن بعد از ایثار نشان دادند.

وی تاکید کرد: سخنان رهبری در دیدار با فعالین کنگره باید منشور توسعه استان قرار گیرد و مجموعه دولت نیز برای تحقق آنها از تمام توان و تلاش خود استفاده می‌کنند.

وی افزود: تلاش شده بود گسل قومی در استان فعال شود اما مردم کردستان آنها را مأیوس کردند و تقدیر رهبری از مردم استان در این راستا از اهمیت بسزایی برخوردار بود.

وی با اشاره به توجه رهبری به کار فرهنگی در کردستان اضافه کرد: رهبری یکی دیگر از توصیه‌ها برای توسعه کردستان را پیگیری و اصرار در مرکز دانستند بنابراین اگر اصرار نکنیم و پیگیری نکنیم از ستون بودجه کشور چیزی برای کردستان در نمی‌آید.

وی یادآور شد: همکاری سیستم اداری در جریان این کنگره بی نظیر بود و هیچ درخواستی از کارگروه پشتیبانی نکردیم و کسی نه بگوید.

کنگره ملی ۵۴۰۰ شهید استان کردستان ۳۰ خرداد سال جاری در محل سالن ۶ هزار نفری ۲۲ گولان سنندج با حضور جمعی از مردم و بسیجیان، مسئولان استانی، کشوری، نیروهای مسلح مستقر در منطقه و سردار حسن سلامی فرمانده سپاه انقلاب اسلامی و میهمانانی از ۲۲ استان کشور برگزار شد.

مقدمات این کنگره از حدود پنج سال پیش آغاز شد و با برگزاری پیش کنگره‌های مختلف از جمله ۲۵ اجلاسیه شهدا شهرستان‌ها، شهدا اقشار مختلف از جمله فرهنگی، روحانیان و دانشجویان قدم در مسیر نهایی گذاشت.

رونمایی از سردیس و تندیس شهدا اقشار و شاخص از جمله شهدای دانشجو، کارگر و فرهنگی از دیگر برنامه‌های حاشیه‌ای این کنگره بودو همزمان با برگزاری کنگره ملی سردیس برادران شهید شبلی در سنندج رونمایی شد.

تألیف ۲۵ کتاب در حوزه جهاد و شهادت و چاپ بیش از ۶۰ جلد کتاب خاطرات و زندگینامه شهیدان پیشمرگه کرد مسلمان، دانشجو، دانش آموز، فرهنگی و سایر اقشار و واگذاری جهیزیه‌های مختلف به نورعروسان نیازمند و اجرای طرح‌های محرومیت زدایی از دیگر برنامه‌های مقدماتی این کنگره ملی است.

استان کردستان ۲۲۷ کیلومتر با عراق مرز دارد و در دوران دفاع مقدس به صورت مستقیم درگیر جنگ بود و جدای از آن توطئه‌های قومی بود که توسط گروه‌های ضد انقلاب، این استان درگیر یک جنگ داخلی هم شده بود.

۶۱۰۸ / ‏‬ ۳۰۳۴

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 3 =