بخش خصوصی از تسهیلات مالی برای احداث مراکز بیمارستانی بهره مند شود

اردبیل - ایرنا- استاندار اردبیل توجه به تقویت بخش خصوصی برای احداث بیمارستان های جدید و ورود به حوزه درمان را ضروری دانست و گفت: ارائه تسهیلات برای احداث مراکز درمانی خصوصی باید در بخش درمان مورد توجه قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در نشست با مدیرعامل بیمه سلامت افزود: لازم است اقداماتی در راستای ترویج پیشگیری در بین مردم انجام شود تا علاوه بر کاهش هزینه های درمان میزان سلامت عمومی نیز ارتقا یابد.

وی بیان کرد: سند توسعه سلامت استان اردبیل نیز با همکاری دانشگاه علوم پزشکی و بیمه خدمات درمانی تدوین شده و تلاش می کنیم، با استفاده از این سند سطح سلامت عمومی را بالا ببریم.

مدیرعامل بیمه سلامت کشور نیز در این نشست با اشاره به اقدامات انجام گرفته در راستای الکترونیکی کردن نسخه ها گفت: این اقدام با هدف سهولت در کارها و جلوگیری از هدر رفت هزینه ها انجام می شود.

طاهر موهبتی افزود: در پوشش بیمه سلامت نیز تلاش شده نسخه نویسی های بی مورد توسط پزشکان حذف و اقدامات درمانی ضروری مورد تاکید باشد.

وی بیان کرد: امید می رود با اصلاح روش های درمانی و کاهش مصرف داروها و پرهیز از نسخه نویسی های بی مورد از تحمیل هزینه ها بر دوش مردم و بیمه ها جلوگیری شود.

موهبتی گفت: بیمه سلامت روستاییان پنج سال مهلت دارد و تا پایان مهلت لغو نمی شود.

وی ادامه داد: ۲ میلیون و ۷۰۰ دفترچه درمانی روستایی در کشور استحقاق سنجی شده و اگر همپوشانی وجود داشته باشد، حذف خواهد شد.

۶۰۱۶/‏۳۰۰۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =