عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات فارس: حمایت از مطبوعات کمتر شده است

شیراز-ایرنا-عضو هیات رئیسه خانه مطبوعات استان فارس گفت: در یک سال گذشته با وجود افزایش هزینه‌های مطبوعات اما حمایت از مطبوعات به جای آنکه بیشتر شود روندی معکوس داشته است.

به گزارش ایرنا محمد عسلی، چهارشنبه در نشست شورای اسلامی شهر شیراز با بیان اینکه رسانه‌ها و به ویژه مطبوعات در فشار و تنگنای اقتصادی شدیدی قرار دارند، افزود: امروز رسانه‌ها در راستای دفاع از انقلاب و مردم با تمام توان خود ایستاده‌اند اما مانند سربازی هستند که فشنگ‌های آنها در حال تمام شدن است.

عضو هیأت رئیسه خانه مطبوعات فارس و مدیر مسؤل روزنامه عصر مردم ادامه داد: امروز روزنامه‌ها در فشار اقتصادی زیادی قرار دارند و تهیه کاغذ یکی از چالش‌های مهم پیش روی روزنامه‌هاست و قیمت آن نیز روز به روز در حال افزایش است به طوری که هم اکنون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تنها ۱۵ درصد نیاز مطبوعات به کاغذ را تأمین می‌کند هر چند که در این خصوص نیز وضعیت روز به روز در حال وخیم‌تر شدن است.

وی اضافه کرد: در یک سال گذشته با وجود افزایش هزینه‌های مطبوعات اما حمایت از مطبوعات به جای آنکه بیشتر شود روندی معکوس را طی کرده و در حالی که فشارها اقتصادی افزایش یافته ما شاهد کاهش آگهی و اشتراک‌های روزنامه‌ها هستیم و این خود باعث می‌شود فشار بر مطبوعات دوچندان شود.

مدیر مسئول روزنامه عصر مردم افزود: در حال حاضر هزینه چاپ یک روزنامه با ١٢صفحه حدود هشت هزار و ۵٠٠ تومان و اکنون عملاً قیمت روزنامه باطله بیشتر از خود روزنامه است.

وی در مورد کاهش آگهی‌های شهرداری شیراز نیز گفت: دادن آگهی و اشتراک گرفتن از روزنامه کمترین کاری است که شهرداری شیراز می‌تواند برای روزنامه‌ها انجام دهد این در حالی است که در برخی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور کمک‌های چند صد میلیونی به مطبوعات ارائه می‌دهند.

عضو هیأت رئیسه خانه مطبوعات استان فارس در ادامه سخنان خود خواستار رعایت حفظ شأن خبرنگاران شد و گفت: ما خواستار حمایت جدی از مطبوعات، خبرنگاران و عکاسان هستیم تا ضمن حفظ شأن آنها، بتوانیم در عرصه رسانه‌ای کشور در مقابل دشمنان بایستیم و از کشور حمایت کنیم، امروز هر روزنامه حداقل ٢۵ شغل مستقیم و در کل قریب به ٢٠٠ شغل مستقیم و غیر مستقیم ایجاد می‌کند و در واقع این حمایت از اشتغالزایی در کشور است.

عسلی همچنین از برخی اعضای شورای اسلامی شهر شیراز نیز که در مورد ارائه آگهی از جانب شهرداری به روزنامه‌ها اعتراض دارند نیز گلایه کرد که سید احمد رضا دستغیب، رئیس این شورا نیز در واکنش به این سخنان ضمن رد این موضوع، گفت: شورای شهر تا کنون به هیچ عنوان در رابطه با چاپ آگهی‌های شهرداری در روزنامه‌ها اظهار نظری نکرده و معتقدیم باید از روزنانه ها و سایر رسانه‌ها حمایت شود.

۹۸۷۳ / ‏۲۰۲۷

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 2 =