جلسات ادارات فارس به ۲ روز در هفته محدود شود

‌شیراز- ایرنا- معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری فارس گفت: بنا به دستور استاندار فارس، مدیران دستگاه های اجرایی به جای صرف تمام زمان خود برای برگزاری جلسات اداری، فقط ۲ روز هفته را به این امر اختصاص دهند.

‌عبدالرضا قاسم پور، عصر چهارشنبه در جلسه شورای اداری استان فارس در شیراز افزود: مدیران اجرایی استان باید سایر ایام هفته را به حضور در بین مردم و بررسی مسائل و مشکلات آنها چه در مرکز استان و چه دیگر شهرستان‌های استان اختصاص دهند.

وی، در خصوص تغییر ساعت کار ادارات استان با توجه به گرمای هوا هم گفت: به منظور صرفه جویی در مصرف آب و برق، ساعت کار ادارات شیراز و ۱۵ شهرستان دیگر تغییر کرده و ساعت شروع کار از هفت و ۳۰ دقیقه به ۶ و ۳۰ دقیقه و ساعت پایان کار ادارات از ۱۴ و ۳۰ دقیقه به ۱۳ و ۳۰ دقیقه کاهش یافته که اعمال این تصمیم در شهرستان‌ها ابلاغ شده و در شیراز نیز به زودی ابلاغ خواهد شد.

مشی پیشگیرانه و هدایتگرانه سرلوحه کار دیوان محاسبات قرار دارد

مدیر کل دیوان محاسبات استان فارس هم گفت: دیوان محاسبات کشور و به تبعیت از آن دیوان محاسبات استان در اجرای سیاست‌های خود، مشی پیشگیرانه و هدایتگرانه را در خصوص دستگاه‌های اجرایی سرلوحه کار خود قرار داده است.

ساسان مبینی افزود: معتقدیم که حمایت از مدیران به عنوان سرمایه‌های فکری و معنوی نظام می‌تواند در عملکرد مناسب آنها در انجام وظایفشان مؤثر باشد.

وی ادامه داد: همچنین دیوان محاسبات در بررسی پرونده‌ها رعایت عدالت و انصاف را مشی خود قرار داده است.

واحد متولی انرژی در استانداری تشکیل شود

مدیر عامل شرکت برق منطقه‌ای فارس هم گفت: با توجه به اهمیت انرژی و لزوم ساماندهی و مدیریت مصرف صحیح آن ضرورت دارد که واحد متولی انرژی در استانداری این استان ایجاد شود.

عبدالعزیر کریمی افزود: همچنین با توجه به اینکه در فصل تابستان شاهد افزایش میزان مصرف برق هستیم، پیشنهاد می‌شود که به منظور کاهش مصرف انرژی سیاست‌های تشویقی را در دستور کار قرار دهیم.

وی ادامه داد: نصب کنتورهای هوشمند، کاهش ساعت کار ادارات و فرهنگ سازی مصرف بهینه انرژی از جمله اقدامات مناسبی است که در جهت کاهش مصرف انرژی در استان انجام شده است.

افزون بر ۴۲۰ روستای فارس از نظر آبی در وضعیت بحرانی قرار دارند

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان فارس هم گفت: افزون بر ۴۲۸ روستای استان از نظر منابع آبی در وضعیت بحرانی قرار دارند و ۶۹۶ روستا نیز معادل ۳۳ درصد در حالت تنش آبی قرار دارند.

علی بوستانی افزود: به رغم افزایش ۲ و نیم برابری بارش‌ها در سال زراعی جاری نسبت به مدت مشابه پارسال اما با توجه به افزایش سطح زیر کشت در استان، میزان برداشت از منابع آبی نیز افزایش داشته است.

کارگروهی جهت رفع مشکلات نابینایان در استان تشکیل شود

رئیس انجمن نابینایان و کم بینایان استان فارس هم گفت: انتظار ما از استاندار فارس این است که تدبیری اتخاذ کنند که یک کارگروه جهت بررسی مسائل و مشکلات نابینایان و کم بینایان و احقاق حقوق از دست رفته آنها در استان تشکیل شود.

عبدالله کمالی سروستانی افزود: مناسب سازی ادارات و همچنین حضور یک رابط در ادارات جهت راهنمایی نابینایان و کم بینایان از دیگر خواسته‌های جامعه معلولان است که امیدواریم با حمایت و همکاری دستگاه‌های اجرایی محقق شود.

وی ادامه داد: امروز برخی مشکلاتی که نابینایان با آن مواجه هستند ناشی از عدم آگاهی برخی شهروندان و حتی مسئولان نسبت به این قوانین است که امیدواریم با ارائه آموزش‌های لازم در این زمینه به جامعه بتوانیم تا حد زیادی از این مشکلات بکاهیم.

۶۱۲۲ / ‏۶۱۱۳