پرداخت یارانه به زغال سنگ در برنامه قرار می گیرد

کرمان - ایرنا - معاون امور مجلس، حقوقی و استان‌های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تا رفع اساسی مشکلات مالی زغال سنگ، اختصاص یارانه به این صنعت در اولویت برنامه های وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار می گیرد.

میرهادی قره سید رومیانی روز چهارشنبه در نشست بررسی مسائل و مشکلات کارگران معادن زغال سنگ استان در استانداری کرمان افزود: تفاهم نامه‌ای بین وزارتخانه‌های صنعت، معدن و تجارت و تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای رفع مشکلات معادن زغال سنگ تنظیم و مفاد آن با هماهنگی نماینده کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی مشخص می‌شود.

وی اظهار داشت: خرید انحصاری زغال سنگ توسط شرکت ذوب آهن اصفهان بررسی و مطالبات زغال سنگ به این شرکت گوشزد خواهد شد.

معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی تصریح کرد: مشکل انحصار خرید زغال سنگ توسط یک شرکت، با قیمت تعادلی در بورس رفع می‌شود لذا درصدد مقدمات ورود این صنعت به بورس خواهیم بود.

وی با بیان اینکه برنامه توسعه صادرات زغال سنگ پیگیری می‌شود و استان‌های دیگر باید از مدیریت اجرایی کرمان الگو بگیرند گفت: افزایش نرخ رشد اشتغال استان کرمان در سال ۹۷ نسبت به مدت مشابه سال ۹۶، حدود ۱۲ درصد بوده که به نوعی معجزه در اشتغالزایی است.

وی بیان کرد: ۴۰ هزار نفر در سال ۹۷ در استان کرمان اشتغال ایجاد شده که از این میزان ۲۵ هزار نفر بیمه شده بودند لذا می‌توان تاکید کرد که در استان کرمان شکوفایی بزرگ اقتصادی با مدیریت اجرایی این استان و هدایت نمایندگان مجلس شورای اسلامی محقق شده است.

همچنین در این نشست نمایندگان کارگران زغال سنگ کرمان مشکلات معیشتی، توسعه‌ای و رفاهی خود را بیان کردند و پیرو این مشکلات تصمیم گیری شد.

۷۴۲۰/‏۳۰۲۹

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha