۷ تیر ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۹
کد خبرنگار: 1205
کد خبر: 83371499
۰ نفر

برچسب‌ها

مشحون: کار تیم ملی بسکتبال در جام جهانی سخت است

تهران- ایرنا- مدیر سابق تیم‌های ملی بسکتبال ایران اعتقاد دارد که تیم ملی در جام‌جهانی کار ساده‌ای ندارد. محمدرضا مشحون تاکید می‌کند که کسب سهمیه المپیک نیز سخت است.

تیم ملی بسکتبال ایران از شهریورماه باید در جام جهانی برای رسیدن به عنوان بهترین تیم آسیا و کسب سهمیه المپیک تلاش کند. محمدرضا مشحون مدیر سابق تیم‌های ملی درباره وضعیت ایران در گروه خودش اظهار کرد: گروه بسیار دشواری داریم. ما در سال ۲۰۱۰ تونس را شکست داده‌ایم اما اکنون وضعیت خیلی فرق کرده‌است و کارمان اصلاً برابر این تیم دشوار نیست.

وی افزود: اسپانیا که وضعیت مشخصی دارد اما پورتوریکو هم تیم قدرمندی است و به نظرم کار آسانی برابرش نخواهیم داشت. کلاً تیم‌های آمریکایی شرایط خاصی دارند و از نظر فیزیکی برتر هستند که این موضوع باعث می‌شود حریفان کار آسانی برابرشان نداشته باشند.

مشحون با بیان این مطلب که امیدوارم تیم ملی در جام‌جهانی عملکرد خوبی داشته باشد و به برد هم دست پیدا کند گفت: اگر تیم ملی در جام‌جهانی نتیجه خوب بگیرد می‌تواند برای سهمیه المپیک هم شانس داشته باشد اما کارمان اصلاً ساده نیست. همه تیم‌ها در جام‌جهانی بهترین هستند. باید دید در روزهای باقی مانده مهران شاهین‌طبع چه برنامه‌ای دارد و حریفان با چه ترکیبی راهی چین می‌شوند.

مدیر سابق تیم‌های ملی بسکتبال در پاسخ به این سوال که آیا ایران شانسی برای کسب سهمیه المپیک دارد؟ تصریح کرد: کارمان سخت است. چین حریف اصلی ما در این مسیر به حساب می‌آید اما کره جنوبی و فیلیپین را هم دست کم نگیرید. المپیکی شدن با توجه به سرمایه‌گذاری این کشورها در بسکتبال خیلی سخت است.

وی افزود: با این حال آرزوی قلبی ما است که بسکتبال موفق شود تا سر ما بالا برود. برد آنها باعث افتخار ما می‌شود. بسکتبال باید جایگاه خودش را باز کند و در بین مردم دیده شود.

مشحون در پاسخ به این سوال که با توجه به حواشی اخیر در تیم ملی نقش مدیریت تیم را چطور می‌بینید؟ بیان کرد: در زمان ما هم چالش‌هایی و جود داشت. این چالش‌ها طبیعی است و در همه تیم‌ها وجود دارد اما باید مدیریت شوند. باید به خوبی فضا را آرام کرد تا تیم دچار حاشیه بیشتر نشود.

وی وضعیت کنونی تیم ملی را مناسب ارزیابی کرد و گفت: خبرهایی که شنیده‌ام خوب است و خدا را شکر همه کار می‌کنند و اختلاف‌ها کنار گذشته شده‌است. امیدوارم که این فضا حفظ شود چرا که مهم نتیجه‌گیری تیم ملی است.

پیشکسوت بسکتبال ایران در ادامه تاکید کرد: به نظر من رامین طباطبایی باید به برخی مسائل بیشتر ورود بکند. به عنوان رئیس فدراسیون باید بزرگی کند. به هر حال او از بسکتبال مطلع است اما اینکه خودش را کنار بکشد نفعی ندارد. چون در این شرایط اگر چالش ایجاد شود نمی‌تواند ورود کند و کاری انجام دهد چرا که از اول خودش را کنار کشیده است.

مشحون در پایان گفت: امیدوارم که فضای کنونی تیم ملی حفظ شود و طباطبایی بتواند با مدیریت و ورود به مسائل اجازه ندهد تیم دچار حاشیه شود. آروزی همه ما این است که ملی‌پوشان در چین عملکرد خوبی داشته باشند. قطعاً پیروزی در جام‌جهانی برای همه افتخار است به خصوص برای ما که در این رشته فعالیت داشته‌ایم.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =