تنخواه گردان خزانه دو و نیم درصد افزایش یافت

تهران- ایرنا- هیات وزیران به منظور تسریع در بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و سایر حوادث غیرمترقبه در سال جاری، با افزایش تنخواه گردان خزانه از سه درصد به پنج و نیم درصد موافقت کرد.

به گزارش روز چهارشنبه پایگاه اطلاع رسانی دفتر هیات دولت، هیات وزیران به منظور تسریع در بازسازی و جبران خسارات ناشی از سیل و سایر حوادث غیرمترقبه در سال جاری، با افزایش تنخواه گردان خزانه از سه درصد به پنج و نیم درصد موافقت کرد.

هیات وزیران در جلسه ۲ تیر ۱۳۹۸ به پیشنهاد سازمان برنامه و بودجه کشور و به منظور جبران خسارات ناشی از سیل و سایر حوادث غیرمترقبه در سال جاری و به استناد ماده (۱۰) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت مبنی بر افزایش تا معادل سه درصد تنخواه گردان خزانه و نیز تبصره الحاقی به ماده (۲۴) قانون محاسبات عمومی کشور، با افزایش تنخواه گردان خزانه از سه درصد به پنج و نیم درصد با رعایت بند (م) ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت موافقت کرد.

مطابق این تصمیم، بانک مرکزی نیز موظف است در اسرع وقت، افزایش تنخواه گردان مربوط را در اختیار وزارت اموراقتصادی و دارایی قرار دهد و وزارت‌خانه مذکور می بایست متناسب با تخصیص های صادره توسط سازمان برنامه و بودجه کشور اقدام کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =