نمایشگاه عکس مبارزه با اعتیاد در آستارا برپا شد

آستارا - ایرنا - نمایشگاه فرهنگی عکس و پوستر مقابله با اعتیاد به مناسبت هفته مبارزه با مواد مخدر در بخش لوندویل شهرستان آستارا دایر شد.

به گزارش خبرنگار ایرنا رئیس اداره بهزیستی آستارا روز چهارشنبه در آئین افتتاح این نمایشگاه در خیابان آبشار لوندویل گفت: هدف از این نمایشگاه، نمایش آثار زیانبار مواد مخدر و عواقب جبران ناپذیر آن است و باعث دوری مردم از مواد مخدر می شود.
فریبرز خورشیدی افزود: در این نمایشگاه حدود ۲۰۰ قطعه عکس و پوستر در شش غرفه به مدت سه روز صبح و عصر عرضه شده و جمعیت هلال احمر، شبکه بهداشت، اورژانس اجتماعی، شهرداری و بخشداری لوندویل در آن مشارکت می کنند.
وی اظهار کرد: بهترین راه مبارزه با مواد مخدر، پیشگیری و آگاه سازی جامعه از خطرات و مضرات اعتیاد است و بخشی از پوسترها به آشنایی با داروها و مواد اعتیاد آور اختصاص یافته است.
فرماندار آستارا نیز در این آئین گفت: مواد مخدر خانواده های زیادی را از هم گسیخته و کودکان بسیاری را بی سرپرست و بدسرپرست کرده و یکی از وظیفه های ستاد مبارزه با مواد مخدر، مبارزه با گسترش مصرف آن است.
حسن رستم زاد افزود: اجتماعی کردن مبارزه با مواد مخدر ضروری است و رسانه های ارتباط جمعی، استادان دانشگاه و مدارس، نقش مهمی در آگاهی مردم از مضرات مواد مخدر دارند.
تشکیل زنجیره انسانی نه به اعتیاد توسط جوانان جمعیت هلال احمر و نصب نوشته های یک عمر رنج به بهای چند لحظه خوشی، سیگار دروازه ورود به اعتیاد، نه به هر چیزی که به ضرر ماست بهترین راه مقابله با اعتیاد است از بخش های دیگر آئین افتتاح نمایشگاه بود.
از پنجم تا یازدهم تیرماه هفته مبارزه با مواد مخدر و بیست و ششم ژوئن مصادف با پنجم تیرماه، روز جهانی مبارزه با مواد مخدر است.
شهرستان مرزی بندر آستارا با ۹۱ هزار نفر جمعیت در منتهی الیه غرب استان گیلان و همسایگی جمهوری آذربایجان واقع شده است.

۷۱۰۵ / ‏‬ ۷۱۲۴/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =