امکانات پزشکی مورد نیاز بیمارستان خلخال تامین می شود

اردبیل _ ایرنا _ عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: امکانات و تجهیزات پزشکی مورد نیاز بیمارستان خلخال تامین خواهد شد.

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا، دکتر محمد حسین قربانی در جلسه اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی افزود: تجهیزات مورد نیاز این مرکز آموزشی و درمانی با توجه به تعدد راه‌های ارتباطی این شهرستان با استان‌های همسایه گیلان، آذربایجان شرقی و زنجان و افزایش جمعیت شناور آن در فصل گردشگری و نیز جلوگیری از اعزام بیمار به مراکز درمانی مرکز استان اردبیل با توجه به بعد مسافت، امکانات پزشکی و درمانی بزودی تأمین شده و در اختیار دانشکده علوم پزشکی خلخال قرار می‌گیرد.

وی بیان کرد: با وجود اینکه هزینه امکانات پیشرفته پزشکی همچون ام، آر، آی تنها برای بیمارستان‌های شهرهای با جمعیت بیش از ۲۵۰ هزار نفر تأمین می‌شود ولی با توجه به ضرورت راه اندازی این تجهیزات در بیمارستان امام شهر خلخال بدلیل گردشگری بودن منطقه تامین خواهد شد.

او همچنین گفت: برای تهیه و تأمین ۲ دستگاه اندوسکوپی و کرتسکوپی، یک دستگاه دیالیز جدید و حل مشکل نیروی خدماتی بیمارستان خلخال تلاش خواهد شد.

به گفته وی، با اینکه وضعیت خلخال در حوزه سلامت از بسیاری از شهرستان‌های کشور خوب بوده ولی با این حال راه اندازی برخی امکانات جدید پزشکی همراه با تقویت سایر بخش‌های فعال در این منطقه ضرورت دارد.

قربانی راه اندازی اتاق عمل برای انجام جراحی‌های مغز و اعصاب در خلخال را با توجه به مسافت دور این شهر تا مرکز استان ضروری دانست و افزود: برای راه اندازی مرکز ترومای این شهر نیز تا پایان سال تلاش می‌شود ضمن اینکه به پروژه در حال احداث پایگاه امداد و نجات جاده‌ای هلال احمر در گردنه الماس این شهرستان با گشایش ردیف اعتباری ملی در تهران کمک خواهد شد.

اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس و معاونان و مشاوران وزیر بهداشت در سفر به خلخال از بیمارستان امام خمینی، مراکز درمانی، مرکز نگهداری معلولان ذهنی و درمانگاه های تخصصی این شهر بازدید کرده و در جریان مسائل و مشکلات حوزه سلامت منطقه قرار گرفتند.

۶۰۱۸/‏۷۱۱۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 2 =