عضو ساف: آمریکا درصدد ترسیم مرزهای جدید برای منطقه است

تهران -ایرنا- حنان عشراوی عضو کمیته اجرایی سازمان آزادی بخش فلسطین (ساف) با ناکام خواندن نشست ضد فلسطینی منامه، تصریح کرد: آمریکا با این طرح، درصدد ترسیم مرزهای جدید برای منطقه و ایجاد جبهه متحد علیه ایران است.

به گزارش روز چهارشنبه خبرگزاری آناتولی ترکیه، عشراوی در یک نشست مطبوعاتی در رام الله در فلسطین اشغالی نشست منامه بحرین را "شکست خورده" خواند.

نشست بحرین که نخستین مرحله اجرای معامله قرن است، از دیروز در منامه آغاز شد و تا پایان امروز هم ادامه خواهد داشت.

عشراوی افزود: آمریکا با این نشست درصدد ترسیم مرزهای جدید برای منطقه، پاداش دادن به اسرائیلی ها بابت اشغالگری و ایجاد جبهه متحد علیه ایران است.

وی تاکید کرد: آمریکا با ملت فلسطین مانند گروهی که حاکمیتی بر جایی ندارد و نیازمند کمک اقتصادی است، رفتار می‌کند.

عضو ساف افزود: طرح‌های اقتصادی که وعده اجرای آن را داده اند، وهمی و بی پایه است و هرگز محقق نخواهد شد و هدف از طرح ها هم فراهم کردن زمینه همزیستی فلسطینی ها با اشغالگران و عادی سازی روابط مردم فلسطین با صهیونیست هاست.

این مقام فلسطینی گفت: آمریکا برای شکست فلسطینی‌ها از راه‌های مختلف از جمله تهدید، وعده دادن، باج دادن و تحریم‌ها استفاده می‌کند.

عشراوی گفت: جرد کوشنر مشاور دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در نشست منامه هیچ اشاره‌ای به اشغالگری صهیونسیت ها و اصول برپایی کشور مستقل فلسطینی نکرد و تنها تمرکزش بر روی حفظ امنیت اسرائیل بود.

کوشنر مشاور و داماد ترامپ روز گذشته (سه شنبه) در نشست منامه در بحرین با این ادعای پوشالی که سرمایه گذاری پیش شرط پایان درگیری‌ها است، از توطئه اقتصادی ۵۰ میلیارد دلاری در قالب طرح "معامله قرن" پرده برداشت.

جذب سرمایه‌گذاری در اراضی فلسطین و اعطای وام‌های کم سود به فلسطین از اهداف این نشست عنوان شده است.

معامله قرن شامل انضمام کامل قدس به رژیم صهیونیستی، انضمام شهرک‌های موجود در کرانه باختری به این رژیم، نابودی کامل حق بازگشت آوارگان فلسطینی و تعیین منطقه "ابودیس" به عنوان پایتخت کشور فلسطین است.

این طرح با واکنش و مخالفت شدید مسلمانان، مردم در کشورهای مختلف اسلامی و فلسطینیان رو به‌رو شده و تنش و درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی را در فلسطین از جمله نوار غزه افزایش داده است.

در روزهای اخیر با وجود همراه حاکمان برخی کشورهای عربی با امریکا در ارتباط با طرح معامله قرن تظاهرات و برنامه های اعتراضی در پایتخت های مختلف عربی علیه این طرح به راه افتاده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 6 =