۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۳۷
کد خبرنگار: 1795
کد خبر: 83371400
۰ نفر
غنی سازی اوقات فراغت در طالقان مهارت محور باشد

کرج – ایرنا- سرپرست فرمانداری طالقان گفت: غنی سازی اوقات فراغت تابستانی دانش آموزان در این شهرستان رویکرد  مهارتی – تولیدی داشته باشد.

به گزارش ایرنا، بهنام جهانی روز چهارشنبه در نشست شورای آموزش و پرورش این شهرستان افزود: برنامه ریزی دقیق و مدون برای پرکردن اوقات فراغت دانش آموزان در پایه های مختلف یکی از محورهای مهمی است که در کانون مدرسه و خانواده باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به اینکه دانش آموزان سرمایه های کشورهستند و کار و فعالیت در حوزه آموزش و پرورش عبادت است، خاطرنشان کرد: همه باید تمام توان خود را در زمینه رشد شهرستان در تمامی زمینه ها بخصوص حوزه آموزش و پرورش به کار ببریم.

جهانی تصریح کرد: طالقان دارای زیرساخت های طبیعی در عرصه تولیدی است که در پایگاه های اوقات فراغت لازم است دانش آموزان را با فرهنگ کارآفرینی و تولید صنایع تولیدی بومی در این شهرستان آشنا کنیم.

وی اضافه کرد: اوقات فراغت بهترین فرصت برای آگاهی بخشی در عرصه ترویج حمایت از تولیدات داخلی و همچنین فرهنگ غنی اسلامی – ایرانی است.

جهانی در ادامه خواستار شناسایی مکان های بلااستفاده متعلق به آموزش وپرورش در طالقان شد و یادآورشد: آباد کردن و استفاده ی بهینه از ظرفیت های این مکان ها در طالقان امری ضروری است.

وی تاکید کرد: باید به گونه ای عمل شود تا از حداقل امکاناتی که در طالقان داریم، بتوانیم بیشترین بهره را ببریم.

مدیر آموزش و پرورش طالقان نیز در این نشست اظهارداشت: یکی ازبرنامه های مهم آموزش و پرورش مربوط به اوقات فراغت دانش آموزان در فصل تابستان است.

سید سجاد حسینی نسب تصریح کرد: با تشکیل کلاس های متنوعی همچون کلاس های ورزشی و قرآنی تلاش می کنیم تا دانش آموزان تعطیلات تابستانی را هدفمند سپری کنند.

وی اضافه کرد: برای برپایی کلاس های تابستانی در طالقان به دلیل پراکندگی جمعیت دانش آموزی در روستاها نیاز به حمایت دستگاه های اجرایی شهرستان داریم.

شهرستان طالقان حدود ۸۰۰ نفر دانش آموز دارد.

۲۸۱۹/ ۶۱۵۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 1 =