استاندار البرز به صورت جدی به دنبال حل مشکل سوخت فرودگاه پیام است

کرج – ایرنا – معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرز گفت: فرودگاه پیام نقشی جدی در شرایط تحریمی در حوزه حمل ونقل هوایی دارد، البته مشکلاتی از جمله تامین سوخت نیز وجود دارد که استاندار البرز به واسطه معاونت ها به صورت جدی پیگیر حل آن هستند.

به گزار ایرنا، جهانگیر شاهمرادی روز چهارشنبه در جلسه اقتصاد مقاومتی در استانداری البرز با بیان اینکه این استان سال گذشته رتبه اول در پرداخت تسهیلات رونق تولید را داشته افزود: مراکز تحقیقاتی و پارک‌های علم فناوری مهمی در استان البرز دایر هستند که می‌توان گفت نظیرش درتهران نیز وجود ندارد.

وی اضافه کرد: همچنین ۱۹۰ شرکت دانش بیان وجود دارد که به کشورهای پیشرفته از جمله روسیه و آرژانتین دارو صادر می‌کند و جای افتخار دارد که برای انتقال تکنولوژی از آنها تضمین دریافت می‌کند.

شاهمرادی گفت: هفت شهرک صنعتی در البرز به صورت خصوصی اداره می‌شوند، که ۵۰ هزار نیروی انسانی در آنها مشغول به فعالیت می‌باشند که ۱۰۰ درصد به صورت خصوصی اداره می‌شوند و این در کشور بی نظیر است.

وی ادامه داد:: لکه‌های صنعتی نیز در واقع مناطقی هستند که به طور خود جوش در گذشته توسط بخش خصوصی ایجاد شده و امروز با گسترش مرزهای شهری نیازمند ساماندهی هستند که از ۲ هفته گذشته ساماندهی منطقه زیبا دشت با ۵۷ واحد صنعتی و اشتغال بیش از سه هزار نفر آغاز شده است.

شاهمرادی با اشاره به اینکه االبرز تنها استانی است که شهرک تخصصی دارویی در کشور دارد، گفت: بالغ بر ۷۰ درصد داروهای مورد نیاز کشور در این استان تولید و ۵۱ واحد تولید دارو در البرز فعال هستند.

وی گفت: بزرگترین و تنها تولید کننده فیلتر دیالیز در کشور نیز در البرز وجود دارد و این استان اولین تولید کننده قلم‌های انسولین می‌باشد که به زودی رونمایی و افتتاح می‌شود.

معاون استاندار البرز در خصوص پارک‌های علم و فناوری مستقر در این استان افزود: البرز رتبه دوم در فروش محصولات فناورانه و ارز آوردر کشور دارد و داروی فاکتورهفت در استان نیز تولید می‌شود.

وی با اشاره به صادرات محور بودن استان البرز گفت: به طور متوسط ۸ درصد واحدهای صادراتی نمونه کشوری معمولاً از استان البرز انتخاب که این خود رقمی قابل ملاحظه در کشور در حوزه صادرات است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری البرزبا بیان اینکه قطب‌های تولیدی بزرگی در البرز وجود دارد گفت ۹۷ واحد صنعتی در قطعه سازی که با بخش صنفی به ۲۴۰ واحد افزایش می‌یابد در استان ا واقع شده که ۳۰ درصد قطعات شرکتهای خودرو سازی کشور را تولید می‌کنند.

شاهمرادی افزود: همچنین ۱۲ شهرک صنعتی با بیش از سه هزار و ۵۰۰ واحد صنعتی که از این میان ۱۵۰ شرکت به عنوان برند ملی شناخته شده اند در این استان مشغول به فعالیت هستند.

وی در خصوص کارخانه‌های تولید آرد که در استان مستقر هستند افزود: در حال حاضر ۲۲ کارخانه تولید آرد در استان وجود دارد که قسمت بزرگی از آرد پایتخت توسط البرز تأمین می‌شود.

شاهمرادی با اشاره به صنعت گرشگری و مناطق زیبایی طبیعی که در استان البرز وجود دارد بیان کرد: طالقان، جاده چالوس محوطه هفهفتهفت هزار ساله ازبکی و تپه‌های رنگی که از جاذبه‌های کم نظیری را به خود اختصاص داده اند در این استان قرار دارد.

۷۴۱۴/۶۹۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 9 =