خیران سلامت در تامین نیازهای بهداشت و درمان جامعه به دولت کمک کنند

اردبیل _ ایرنا _ رییس مجمع خیران سلامت گفت: انتظار حل همه مشکلات نظام سلامت و تامین هزینه های درمان توسط دولت توقع نابجایی است و خیران و افراد توانمند می بایست در این زمینه دولت را کمک کنند.

به گزارش ایرنا، دکتر حسین علی شهریاری روز چهارشنبه در همایش اعضای مجمع خیران سلامت خلخال افزود: در همه کشورهای پیشرفته جهان نهادها و سازمان های غیردولتی در تأمین هزینه‌های درمانی مردم به کمک دولت ها آمده اند و در کشور ما نیز باید خیران بیشتر از این به میدان آمده و کمک حال دولت در تامین نیازهای سلامت مردم باشند.

رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: مجامع خیران سلامت در کشور کمک‌های شایسته ای در ارائه خدمات درمانی و تأمین هزینه‌های افراد نیازمند به می‌کنند.

وی بیان کرد: مشکلات مالی ناشی از تحریم های طالمانه دشمن مشکلاتی ایجاد کرده و این موضوع از جمله عوامل بروز مشکل در روند اجرایی طرح تحول سلامت است.

به گفته وی، برخی از برنامه‌های این طرح از جمله طرح بیمه رایگان عمومی که قرار بود ۱۱ میلیون ایرانی را تحت پوشش قرار دهد به خاطر مشکلات مالی با مشکل مواجه شده است.

او اظهار کرد: با این وجود دفترچه‌های سلامت روستایی در کشور از همان صلابت اولیه برخوردار بوده و دفترچه‌های سلامت شهری شامل پرداخت هزینه‌های بیمه‌ای هستند.

شهریاری گفت: مجمع خیران سلامت استان اردبیل از آغاز راه اندازی و تاسیس تاکنون بالغ بر هزار و ۲۴۰ میلیارد ریال به درمان افراد نیازمند کمک و تأمین امکانات درمانی کرده است.

وی با بیان اینکه بانوان کشور در بسیاری از موارد در امور خیر پیش قدم تر از مردان بوده اند از تلاش برای تشکیل شورای مشارکت بانوان در داخل مجمع خیران سلامت خبر داد و گفت:

تاکنون ۶۰ شورا در این زمینه تشکیل و در تأمین هزینه‌های درمانی مردم نیازمند فعالیت خود را آغاز کرده اند.

۶۰۱۸/‏۷۱۱۹

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =