اردبیل نیازمند ایجاد ساختارهای فیزیکی برای توسعه کتابخوانی است

اردبیل - ایرنا - استاندار اردبیل گفت: بستر سازی و ایجاد ساختارهای فیزیکی برای توسعه کتابخوانی و ترویج فرهنگ مطالعه در این استان ضرورت دارد.

به گزارش ایرنا، اکبر بهنامجو روز چهارشنبه در نشست با مدیرکل کتابخانه های عمومی استان افزود: تلاش خواهیم کرد در اعتبارات سال جاری نگاه ویژه ای به کتابخانه ها معطوف و اعتبارات مورد نیاز این بخش فرهنگی تامین شود.

او با اشاره به اینکه برنامه های فرهنگی نهاد کتابخانه های عمومی موجب ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی شده، اظهار داشت: تنوع برنامه های فرهنگی و کتابخوانی در کتابخانه های عمومی از جمله اجرای طرح ملی جشنواره کتابخوانی رضوی نقطه عطفی در راستای ترویج فرهنگ مطالعه است.

او همچنین گفت: ترویج سیره علمی و علمی و فضائل زندگانی ائمه اطهار (ع) از طریق کتاب های مهم و تاثیر گذار این حوزه، موجب گرایش بیش از پیش اقشار مختلف به کتابخوانی شده است.

رئیس انجمن کتابخانه های عمومی استان اردبیل با اشاره به فعالیت انجمن های کتابخانه های عمومی در تمامی شهرستان ها و یخش های استان های نیز افزود: در قانون تاسیس و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور ظرفیت های قابل توجهی برای توسعه کمی و کیفی کتابخانه های عمومی در نظر گرفته شده است.

او گفت: یکی از این ظرفیت ها، انجمن های کتابخانه های عمومی متشکل از افراد و شخصی های فرهیخته حقیقی و حقوق هستند که باید از این پتانسیل بالقوه در استان برای توسعه و ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی بهره گرفت.

وی نسبت به تکمیل پروژهای کتابخانه ای استان قول مساعد داد و افزود: برای افتتاح پروژه های کتابخانه ای تلاش خواهیم کرد بودجه مورد نیاز این نهاد فرهنگی تخصیص داده شود.

استاندار اردبیل با اشاره به فرا رسیدن زمان فراغت از تحصیل کودکان تشریح کرد: اجرای برنامه های با نشاط و مفرح برای کودکان در راستای غنی سازی اوقات فراغت کودکان باید مورد توجه جدی قرار گرفته و کتابخانه های عمومی بسترهای لازم را در این خصوص ایجاد کنند.

پروانه رضا قلیزاده، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل نیز در این جلسه گزارشی از وضعیت فعلی کتابخانه ها و همچنین برنامه های فرهنگی سال جاری کتابخانه ها ارائه کرد.

۶۰۱۸/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 7 =