تلفات حوادث رانندگی جاده ای نیشابور ۱۲ درصد افزایش یافت

مشهد- ایرنا- فرمانده پلیس راه نیشابور گفت: ۱۸ نفر از ابتدای امسال تاکنون در حوادث رانندگی جاده های این شهرستان کشته شده اند که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۲ درصد افزایش داشته است.

سرهنگ علی شریفی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: سال گذشته ۷۰ نفر در حوادث رانندگی جاده های شهرستان نیشابور کشته شدند که از این تعداد ۴۶ نفر در جاده نیشابور - مشهد بوده است.
وی اظهار داشت: جاده نیشابور - سبزوار یکی از جاده های پر خطر است که بیش از ۷۰ درصد حوادث رانندگی در آن مربوط به واژگونی خودرو است.
وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی کشته شدگان تصادفات جاده ای گفت: بیشترین آسیب دیدگان حوادث رانندگی کودکان هستند، ۷۰ درصد تصادفات در فاصله ۳۰ کیلومتری شهرها رخ می دهد و ۶۵ درصد از کشته شدگان تصادفات افراد بیش از ۶۰ سال هستند.
سرهنگ شریفی افزود: بیشترین تصادف از نظر آماری و شدت تصادفات طی ساعات ۱۲ تا ۲۰ رخ می‌دهد و بیشترین عامل تصادفات استفاده از تلفن همراه حین رانندگی و عدم توجه به جلو است.
رئیس پلیس راهور نیشابور نیز در این نشست گفت: از ابتدای امسال هفت نفر بر اثر حوادث رانندگی در شهر نیشابور کشته شده اند که این تعداد طی مدت مشابه پارسال چهار نفر بود.
سرهنگ جواد حقدادی افزود: برای کاهش تردد خودروهای سنگین و ترافیک در هسته اصلی شهر باید طرح های انتقال میدان بار و ایجاد کمربندی جنوبی نیشابور هرچه سریع تر اجرا شوند.
وی اظهار داشت: پارسال سه دستگاه اجرایی به علت کم کاری در رفع ایرادهای ترافیکی در تصادفات مقصر شناخته شدند.

وی گفت: تا پایان تیر ماه امسال دوربین های نظارتی در بولوار های فضل و معلم این شهر راه اندازی می شوند.
سرهنگ حقدادی افزود: از ابتدای امسال سه هزار و ۱۵۷ فقره گواهینامه در این شهر صادر و ۴۰۲ دستگاه خودرو و ۳۳۹ دستگاه موتورسیکلت پلاک گذاری شده است.
وی اظهار داشت: خودرو رانندگانی که طی ۶ ماه بیش از ۱۰ بار مرتکب تخلفات رانندگی حادثه ساز شوند و خودرو رانندگانی که ۵۰ کیلومتر بیشتر از سرعت مجاز برانند، توقیف می شود.
شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.
۹۸۶۹ / ‏‬ ۶۰۵۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =