۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۵
کد خبرنگار: 2456
کد خبر: 83371323
۰ نفر
هنیه: اقدامات آمریکا برای دشمن جلوه دادن ایران بی فایده است

بیروت- ایرنا- اسماعیل هنیه رئیس دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تاکید کرد :اقدامات آمریکا برای اینکه جمهوری اسلامی ایران را دشمن ملت‌ها و دولت های عرب و مسلمان جلوه دهد، شکست خورده است و موفقیتی حاصل نخواهد کرد.

وی در گفت وگوی مطبوعاتی در حاشیه راهپیمایی‌هایی که امروز در غزه و در اعتراض به نشست ضد فلسطینی منامه بحرین برگزار شد، افزود: اسرائیل دشمن اصلی امت عربی و مسلمان است و اظهارات و مواضع بعضی کشورهای عربی در قبال اسرائیل مبنی بر اینکه دارای دموکراسی و حامی صلح می باشد، شرم آور است.

هنیه تاکید کرد: این رژیم، سرزمین فلسطین و نخستین قبله مسلمانان را غصب کرده و کودکان و زنان ما را به قتل می‌رساند و از زمان دیر یاسین تا کنون در نقاط مختلف از جمله غزه همچنان به جنایت‌های خود ادامه داده است از همین رو نباید هیچ جایگاهی در وطن عربی و اسلامی داشته باشد.

وی ادامه داد: ملت فلسطین و تمام ملت‌های عرب و مسلمان با نشست بحرین و نتایج حاصل از آن مخالف هستند. ما مخالف کمک به فلسطین و پایان ظلم به ملت فلسطین و نیز پایان محاصره غزه نیستیم، اما این کمک‌ها نباید به ضرر قضیه فلسطین و قدس و حق بازگشت و تشکیل دولت مستقل فلسطین به پایتختی قدس تمام شود و عزت فلسطینی‌ها و خون شهدای آنان را پایمال کند.

ملت فلسطین بیش از ۷۰ سال است که در کرانه باختری و غزه مقاومت و انتفاضه را در پیش گرفته و از حمایت امت‌های عرب و مسلمان برخوردار است.

اسراییل با طرح ها و نقشه های انگلیس قبل از سال ۱۹۴۸ میلادی اقدام به اشغال شهرها و مناطق مختلف فلسطین کرد و به دنبال خروج انگلیس از فلسطین اعلام موجودیت کرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =