رییس انجمن پارادومیدانی: شرط پوشیدن پیراهن تیم ملی رسیدن به رکوردهای جهانی است

تهران- ایرنا- رییس انجمن دوومیدانی گفت: با وجود آنکه تمام مدعیان در رقابت های پارادومیدانی قهرمانی ایران حضور دارند و در تلاش هستند جواز حضور در رقابت های گزینشی پارالمپیک ۲۰۲۰ کسب کنند، اما شرط رسیدن به پیراهن تیم ملی کسب حد نصاب جهانی است.

«بهمن رضایی» در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسابقات پا را دوومیدانی مرحله اصلی و نهایی قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی است و مدعیان زیادی در آن حضور دارند. مدعیانی که با موفقیت در این رقابت‌ها به دنبال اعزام به رقابت‌های قهرمانی جهان در امارات متحده عربی هستند.

رقابت‌های امارات گزینشی پارالمپیک است که آبان ماه برگزار می‌شود.

او با اشاره به غیبت برخی چهره‌های سرشناس در رقابت‌های قهرمانی ایران گفت: برخی از قهرمانان دوومیدانی ایران به خاطر عذر موجه حضور ندارند که برای آنان یک مسابقه شانس مجدد در نظر گرفته شده است. البته در این رقابت‌ها و رقابت‌های دیگر هر ورزشکاری که بتواند به رکوردهای مورد تأیید فدراسیون جهانی برسند پیراهن تیم ملی خواهند پوشید. این رکوردها شامل رکوردهای ثبت شده از سال ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ است.

رضایی در ادامه افزود: تمام تلاش بر آن است که بهترین نفرات با رکوردهای جهانی به رقابت‌های امارات اعزام شوند زیرا رقابت‌های دوومیدانی قهرمانی جهان در امارات حکم انتخابی برای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دارد.

به گزارش ایرنا، رقابت‌های پا را دوومیدانی کشور از صبح امروز (چهارشنبه) در مجموعه آفتاب انقلاب آغاز شده است و تا پایان روز جمعه ادامه دارد.

در بخش مردان ۲۵۰ ورزشکار حضور دارد که روزهای چهارشنبه و پنج شنبه به رقابت می‌پردازند و در بخش زنان بیش از ۱۵۰ ورزشکار روز جمعه به رقابت خواهند پرداخت.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha