۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۱۷
کد خبرنگار: 1172
کد خبر: 83371239
۰ نفر

برچسب‌ها

۱۵ سرتمساح بزرگ داخل حوضچه آرامش سد پیشین گرفتار شدند

زاهدان- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز در جنوب سیستان و بلوچستان گفت: ۱۵ سر تمساح بزرگ جثه (بین ۲ تا ۳ متری) در داخل حوضچه آرامش سد پیشین این شهرستان گرفتار شده اند.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست سیستان و بلوچستان بهزاد دهواری روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: امیدورایم با برنامه ریزی های انجام شده بتوانیم در سریع‌ترین زمان ممکن عملیات زنده گیری و انتقال تمساح‌های مذکور را انجام دهیم.

وی گفت: امداد و نجات تمساح‌های گرفتار در حوضچه سد پیشین در اولویت کاری اداره حفاظت محیط زیست سرباز قرار گرفته است.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست سرباز افزود: در پی بارندگی‌های بهاره در سرشاخه‌های ورودی سد پیشین و همسطح شدن تراز آب سد با سرریز، تمساح‌هایی که برای استراحت شبانه برروی سطح بتنی سرریز می آیند سر خورده و به داخل حوضچه آرامش سد می‌افتند که با توجه به وضعیت فیزیکی حوضچه امکان خروج طبیعی تمساح‌ها وجود ندارد.

وی بیان کرد: به همین دلیل تمساح‌ها توسط محیط بانان باید زنده گیری و مجدداً به دریاچه پشت سد انتقال و رها سازی شوند.

دهواری گفت: در همین زمینه سرپرست معاونت فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان به منظور بررسی وضعیت تمساح‌های گرفتار در حوضچه آرامش سد مذکور و اقداماتی که تاکنون برای حفاظت و جلوگیری از تلفات این تمساح‌ها توسط حفاظت محیط زیست شهرستان سرباز انجام شده از قبیل تأمین آب حوضچه آرامش بوسیله لوله، تغذیه دستی و زنده گیری تعدادی تمساح و انتقال به پشت سد بازدید کرد.

۹۹۲۳**۶۰۸۱

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =