۵ تیر ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۳۱
کد خبرنگار: 2300
کد خبر: 83371225
۰ نفر

برچسب‌ها

مسجدجامعی: مشکل «چشمه علی» اعمال نفوذهای منطقه ای بود

تهران- ایرنا- احمد مسجدجامعی عضو شورای اسلامی شهر تهران مشکل «چشمه علی» در شهرری را اعمال نفوذهای منطقه ای خواند و گفت: نقش شورایاری ها به دلیل شناخت از محله ها در تصمیم های مدیریت شهری بسیار مهم است به طوری که می تواند جلو چنین مشکلاتی را بگیرد.

به گزارش خبرنگار ایرنا چشمه‌علی یک از نقاط باستانی، دیدنی و تفریحی شهرری به شمار می‌رود که در جنوب تهران و شمال شهرری، منطقه ۲۰ شهرداری تهران قرار دارد و طی سال گذشته همزمان با حفاری برای مترو آب آن در چند مقطع کم شد یا با افت فشار مواجه بود.

مسجدجامعی روز چهارشنبه در ادامه سخنان خود در نخستین گردهمایی اعضای هیأت های اجرایی مناطق ۲۲ گانه پنجمین دوره انتخابات شورایاری های پایتخت افزود: حضور شورایاری ها تشریفاتی نیست و می تواند منشأ اثرات فراوانی باشد.

وی اظهارداشت: هیچکس به تنهایی نمی تواند مسائل شهری مانند تهران را اداره کند و اگر کسی چنین ادعایی کرد مشخص است که اطلاعی از اداره شهر ندارد.

عضو شورای اسلامی شهر تهران عنوان کرد: در دوره سوم شورایاری ها سندی مبنی بر تصمیم گیر بودن شورایاری ها در اعتبارات و بودجه های محلی تهیه و آموزش های لازم در زمینه بودجه نویسی عملی نیز به شورایاران داده شد.

سیاست سم مهلک شورایاری ها

وی در ادامه با بیان اینکه شورایاری ها کار سیاسی نمی کنند، سیاست را سم مهلک شورایاری ها دانست.

رییس ستاد شورایاری های شورای شهر تهران گفت: تعداد زنان در دوره سوم شورایاری ها بیشتر از دوره چهارم بود که این مساله خوب نیست و باید در دوره پنجم افزایش پیدا کند.

وی یادآور شد: مشارکت جوانان به شورایاری ها تحرک می دهد ضمن اینکه حضور پیشکسوتان نیز در این نهاد بسیار مهم است.

مسجدجامعی افزود: در شورایاری ها مدیریت شهری، دموکراسی و مردم سالاری را تمرین می کنیم و زمانی موفق خواهیم بود که ادبیات مشترکی در این زمینه ایجاد شود.

به گزارش ایرنا داوطلبان شرکت در انتخابات شورایاری‌ها با مراجعه به نشانی Shorayari.tehran.ir می‌توانند با ارائه مدارک مورد نیاز، تقاضای خود را برای شرکت در این انتخابات ثبت کنند.

شورایاران پایتخت که طی انتخابات با رأی شهروندان انتخاب می‌شوند به عنوان انجمن محله در اداره بهتر محلات با مدیریت شهری همکاری می‌کنند.

انتخابات شورایاری‌های تهران قرار است چهارم مرداد امسال برگزار شود.

تهرام/‌۹۳۵۳/‌‬ ۱۰۰۸

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =