تمدید جشنواره فروشگاه و فروشنده برتر قم

قم – ایرنا - سرپرست معاونت مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم گفت: با توجه به استقبال شهروندان این استان از نخستین جشنواره فروشگاه وفروشنده برتر، مهلت شرکت در این جشنواره تا پایان تیرماه سال جاری تمدید شد.

محمدجواد محرابی روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا، جشنواره فروشگاه وفروشنده برتر را اقدامی فرهنگی برای ترویج درست فرهنگ فروشگاه داری دانست و ادامه داد: مهلت شرکت در این جشنواره که پیش از این ۱۰ تیرماه اعلام شده بود، به دلیل استقبال مردم از این طرح تا ۳۱ تیرماه تمدید شد.

وی با بیان اینکه دراین جشنواره بر اساس هشت شاخص و محور تلاش شده تا فروشگاه‌ها و فروشندگان برتر استان را شناسایی و تقدیر شوند، اظهار داشت: «حجاب و عفاف»، «تبلیغات فرهنگی»، «خلاقیت فرهنگی»، «انصاف»، «مشتری مداری»، «نام زیبا»، «چیدمان» و «کالای ایرانی» از جمله محورهای این جشنواره است.

سرپرست معاونت مطبوعات و تبلیغات اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی قم با اشاره به ایجاد سامانه پیامکی برای شرکت در این جشنواره، ادامه داد: تمام مردم استان می‌توانند، نام فروشگاه یا فروشگاه‌هایی را در شهر قم و یا بخش‌های تابع استان را که دارای یک یا چند شاخص از محورهای مطرح شده در این جشنواره هستند، به سامانه پیامکی این اداره کل به شماره ۱۰۰۰۳۰۲۵۱ ارسال کنند.

محرابی ادامه داد: در آئین اختتامیه این جشنواره از ۲۰ فروشگاه و فروشنده برتر که مردم معرفی کرده‌اند پس از ارزیابی و راست آزمایی برگزارکنندگان جشنواره، تجلیل و «نشان برتر فرهنگ و اقتصاد» به آنها اهدا می‌شود.

وی با بیان اینکه در حوزه مسائل فرهنگی باید از اقدام های سلبی به سمت اقدام های فرهنگی حرکت کرد، افزود: این جشنواره به دنبال این است که به فروشگاه ها و فروشندگان سطح استان این موضوع را گوش زد کند که علاوه بر کسب و کار و تجارت خود، رفتار آنها از نظر مسائل فرهنگی نیز مورد قضاوت مردم است که خروجی توجه به این موضوعی به طور قطع موجب جلوگیری از برخی آسیب ها و ترویج رفتار و منش مناسب توسط واحدهای صنفی است.

بیش از ۴۰ هزار واحد صنفی در قم داریم که حدود هشت هزار از این واحدها فاقد پروانه هستند ضمن اینکه ۶۰ درصد واحدهای صنفی استان در امور توزیع و بقیه در امور تولید فعالیت می‌کنند.

۷۴۰۴/ ۶۱۳۳/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =