حلقه کتابخوانی در چرخه فرهنگی باید محکم باشد

کرمان - ایرنا - معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان گفت: در چرخه فرهنگی با تمامی فراز و نشیب ها، حلقه کتاب و کتابخوانی باید محکم باشد.

به گزارش ایرنا، محمد صادق بصیری روز چهارشنبه در آئین معارفه مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان افزود: باید تلاش کنیم جایگاه کتاب حفظ شود و کتاب‌هایی تألیف شود که با ذوق و نیاز انسان‌ها و بشریت هماهنگ باشد.

وی با بیان اینکه اهمیت کتاب و کتابخوانی برای همه روشن است تصریح کرد: استان کرمان در حوزه فرهنگ و تمدن حرف‌های زیادی برای گفتن دارد و از همه ادوار تاریخی در آن سند و اثری داریم.

معاون سیاسی، امنیتی و امور اجتماعی استانداری کرمان بیان کرد: یک میلیون و ۶۰۰ هزار نفر عضو کتابخانه های استان هستند که از این تعداد ۱۳۰ هزار نفر عضو فعال است.

وی با اشاره به اینکه میزان سرانه مطالعه استان کرمان باید بالا برود تاکید کرد: با ابتکار استاندار کرمان روزهای پنجشنبه جلسه کتابخوانی در استانداری برگزار می‌شود تا به عنوان فرهنگ جا بیافتد.

بصیری گفت: ۱۶۲ انجمن کتابخوان با بیش از هزار عضو در کرمان فعالیت دارند و باید به سمت راهکارهای جدید کتابخوانی برویم.

کتاب در جامعه مظلوم واقع شده است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: خوشبختانه استاندار بر کتاب و کتابخوانی تاکید بسیاری دارند که همین نگاه بسیاری از مشکلات را از جلوی راه بر می‌دارد.

محمد رضا علیزاده افزود: کتاب در جامعه مظلوم است و افراد مرتبط با این حوزه نیز همین وضعیت را دارند که به آن بیشتر باید توجه شود.

وی با اشاره به تغییر مدیریت در کتابخانه های استان کرمان اظهار داشت: مدیریت کتابخانه های استان در سالهای اخیر اقدامات بسیار مؤثری برای ترویج کتابخوانی انجام داده است و خوشبختانه مدیریت جدید نیز از افراد آشنا با این حوزه است.

این آئین با حضور معاون مالی و اداری نهاد کتابخانه های عمومی کشور، مدیرکل امور مجلس و استان‌های کتابخانه های عمومی و برخی از مسئولان در سالن اجتماعات پردیس خواجه نصیر کرمان برگزار شد.

در این آئین احمد وفایی به عنوان مدیرکل جدید کتابخانه های عمومی استان کرمان معرفی شد.

۷۴۳۷/‌‬ ۵۰۵۴

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =